Puchar Polski siatkarzy: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Puchar Polski siatkarzy: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W pierwszym półfinale siatkarskiego Pucharu Polski obrońca trofeum ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Treflem Gdańsk. Czy kędzierzynianie utorują sobie drogę do finału i wywalczą w nim 7. puchar w historii klubu? Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport.

Na papierze zdecydowanym faworytem jest ZAKSA, która zaczęła sezon od 17 ligowych zwycięstw z rzędu. Podopieczni Andrei Gardiniego skapitulowali tylko w minionej kolejce, uznając we własnej hali wyższość Asseco Resovii (1:3). Również w siatkarskiej Lidze Mistrzów idzie im świetnie i obecnie, z kompletem zwycięstw, są liderami grupy E.

Ich rywalem będzie ekipa Trefla Gdańsk, która na przełomie roku wyraźnie przegrywała z pozostałymi uczestnikami Final Four - 0:3 z ZAKSĄ, 1:3 z PGE Skrą oraz 0:3 z ONICO Warszawa. Zastój podopiecznych Andrei Anastasiego został przełamany dopiero w 18. kolejce, gdy wygrali oni z beniaminkiem rozgrywek - Aluronem Virtu Wartą Zawiercie (3:1).

Mimo przewagi na papierze libero zespołu z Kędzierzyna Paweł Zatorski tonował w piątek nastroje.

- Patrząc na ligową tabelę, może się wydawać, że w finale powinniśmy zagrać my i Bełchatów, ale przecież ani Trefl, ani ONICO nie przyjechały do Wrocławia na wycieczkę. Oni też chcą wygrać Puchar i na pewno będą twardo walczyć. Nie tak dawano graliśmy z Treflem i wygraliśmy 3:0, ale w sobotę będzie to już inny mecz i nastawiamy się na trudną przeszkodę do pokonania - powiedział "Zator".

W drugim półfinale PGE Skra Bełchatów zagra z ONICO Warszawa.

Czy ZAKSA potwierdzi świetną dyspozycję i utoruje sobie drogę do wielkiego finału? Przekonamy się już wkrótce!

Transmisja półfinału siatkarskiego Pucharu Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk od godziny 14.45 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Swędrowski i Ireneusz Mazur.

AŁ, RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie