Challenge Cup: Awans Perły Lublin do ćwierćfinału

Piłka ręczna
Challenge Cup: Awans Perły Lublin do ćwierćfinału
fot. PAP

W rewanżowym meczu 1/8 finału Challenge Cup piłkarki ręczne Perły Lublin ponownie rozgromiły portugalski SIR 1Maio/ADA CJB Marinha Grande 37:12 i awansowały do ćwierćfinału. Pierwszy mecz w sobotę Perła wygrała 36:12.

Obydwa spotkania odbyły się w Lublinie, a w niedzielę rolę gospodyń formalnie pełniły Portugalki.

Podobnie jak w sobotnim spotkaniu drużyną zdecydowanie dominującą były lublinianki, które już po 20 minutach uzyskały dziesięciobramkową przewagę i systematycznie ją powiększały. Wygrywając dwumecz różnicą 49 trafień podopieczne Roberta Lisa awansowały do ćwierćfinału Challenge Cup, w którym z pewnością tak słabych przeciwniczek mieć nie będą.

Dla lubelskiej drużyny, która na arenie międzynarodowej występuje 24. sezon z rzędu, były to 169. i 170. oficjalne spotkania w europejskich pucharach.

 

Perła Lublin - SIR 1Maio/ADA CJB Marinha Grande 37:12 (20:5)

 

Perła: Aleksndra Januchta - Dagmara Nocuń 9, Małgorzata Rola i Małgorzata Stasiak po 4, Sylwia Matuszczyk, Kristina Repelewska, Joanna Drabik, Valentina Nestsiaruk i Kamila Skrzyniarz po 3, Alesia Mihdaliova.
Bramki dla SIR 1Maio/ADA CJB zdobyły: Adriana Lage 3, Carolina Gomes, Nadezza Valeria Abreu i Barbara Ferreira po 2, Telma Amado, Michaela Talmaci i Miriam Almeida po 1.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze