Heynen: Wystarczy jedna wiadomość i rozwiążę kontrakt z Belgią

Siatkówka

- Moja sytuacja w Belgii jest jasna. Wystarczy, że wyślę jeden mail i zaznaczę, że chcę rozwiązać kontrakt i on przestanie obowiązywać - powiedział po meczu finałowym Pucharu Polski kandydat na selekcjonera reprezentacji, Vital Heynen.

Marcin Lepa: Jaka jest opinia trenera na temat meczu finałowego?

Vital Heynen: Gdańsk był lepszą drużyną i zasłużył na wygraną przez koncepcję i pomysł, jak zagrać. Gdybym miał wybrać jednego zawodnika, który był bohaterem, wskazałbym wszystkich. Gdańszczanie zaprezentowali stabilne rozegranie i mądry atak.

Czy była to dla trenera lekcja poglądowa, próba oceny potencjału niektórych zawodników w kontekście reprezentacji?

Po pierwsze byłem tutaj z miłości do siatkówki. W przyszłości być może zobaczycie jaki mam pomysł na reprezentację. To, co się tu dziś wydarzyło, było bardzo ważne dla polskiej siatkówki. Kiedy patrzę jak grają Schulz, Nowakowski, Mika, Szalpuk to jestem spokojny,  bo to są zawodnicy, którzy mogą w przyszłości jeszcze wiele pokazać.

Jak wygląda kwestia kontraktu z polską federacją? Czy kwestia rozwiązania kontraktu z belgijskim związkiem jest łatwa do rozwiązania?

W następnym tygodniu jesteśmy umówieni na spotkanie z przedstawicielami polskiej federacji, którzy wybiorą jednego z trzech finalistów konkursu na selekcjonera. Moja sytuacja w Belgii jest jasna. Wystarczy, że wyślę jeden mail i zaznaczę, że chcę rozwiązać kontrakt i on przestanie obowiązywać. Belgijska federacja jest zadowolona  ze współpracy ze mną i chciałaby ją kontynuować.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze