Wyzywał Szpilkę, a teraz Kownackiego! "Ta walka da nam bardzo dużo"

Sporty walki

Jeszcze jakiś czas temu amerykański pięściarz chciał walczyć z Arturem Szpilką. Później przeniósł swoje zainteresowanie na Adama Kownackiego (17-0, 14 KO) i teraz po raz kolejny chce zwrócić na siebie uwagę. Travis Kauffman (31-2, 23 KO) przyznał, że znokautowałby "Baby Face'a".

Plany na walkę ze Szpilka zniknęły z głowy Amerykanina po tym, jak Polak przegrał z Kownackim. I nie musiał daleko szukać kolejnego wyzwania, bo skupił się właśnie na zwycięzcy polskiego starcia. Ponad tydzień temu "Baby Face" znokautował Iago Kiladze w szóstej rundzie, co nie pozostało niezauważone przez potencjalnego przeciwnika.

 

- Byłem w szoku, że go zatrzymał, bo widziałem kilka walk Kiladze i był naprawdę szybki, a normalnie Adam ma problemy z takimi zawodnikami. Adam wykonuje dobrą robotę. Szanuję go, bo go znam, ale jeśli mówimy o tym, czy chciałbym takiej walki? Tak! I myślę, że bym go znokautował - powiedział.

 

Kownacki jest przymierzany na galę Polsat Boxing Night, a Kauffman w marcu ma stoczyć walkę z niżej notowanym rywalem. Dla Amerykanina będzie to powrót po roku przerwy.

 

- Zrobię swoje, a później chcę Kownackiego. Znokautowanie go otworzy mi drogę do walki o pas. Myślę, że znajduje się w takiej sytuacji, w której nie zrobił wystarczająco dużo, by walczyć o pas, więc nasza walka byłaby dużą szansą dla nas obu. Chciałbym boksować z Wilderem i Joshuą, ale szanse na to są na razie zerowe. Kownacki byłby idealnym przeciwnikiem po tej walce - dodał.

Skrót walki Kownacki vs Szpilka w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze