Powrót legendarnego Heroes of Might and Magic III! Ruszają mistrzostwa Polski

E-sport
Powrót legendarnego Heroes of Might and Magic III! Ruszają mistrzostwa Polski
fot. youtube.com/Gimper

Jedna z najpopularniejszych w historii gier strategicznych nie straciła nic ze swojej magii mimo 19 lat na karku! W sieci wciąż można znaleźć miłośników legendarnego Heroes of Might and Magic III oraz liczne mody, a już na początku lutego doczeka się profesjonalnych zawodów. O tytuł Mistrza Polski 2018 powalczą dziesiątki graczy!

E-Sport świeci coraz większe triumfy, a postronnym widzom kojarzy się głównie z seriami FIFA, Counter-Strike czy League of Legends. W sieci można jednak znaleźć graczy, którzy kultywują bardziej klasyczne tytuły, które przed laty w swojej kolekcji posiadał każdy szanujący się gracz. Jednym z nich jest Heroes of Might and Magic III, czyli najpopularniejsza strategiczna gra turowa na świecie.
 
Popularni "Herosi" mieli swoją premierę w 1999 roku, zaś przed trzema laty doczekała się odświeżonej wersji HD. Grupa osób, dla których tytuł się nie przeterminował wciąż jednak aktywnie bierze udział w pisaniu o grze, tworzeniu modów oraz organizacji różnych eventów. Mimo kolejnych wersji wciąż to "trójka" pozostaje najbardziej kultową i klasyczną pozycją z serii. "Jaskinia Behemota" postanowiła zorganizować oficjalne mistrzostwa Polski 2018, do których zapisy potrwają do końca 6 lutego.
 
Mistrzostwa wystartują już 7 lutego, a gracze będą mogli cofnąć się w czasie i raz jeszcze poprowadzić Twierdzę, Zamek czy Inferno. Tak brzmi oficjalny komunikat organizatorów:
E-sport święci tryumfy, więc nadszedł czas by i nasza ulubiona gra doczekała się profesjonalnych zawodów. Dołącz do dziesiątek graczy i zmierz się z nimi na najpopularniejszych mapach turniejowych.
 
Zawody rozgrywane będą na dodatku do gry "Horn of the Abyss" oraz nakładki HD mod z wbudowaną wtyczną tournament rules. Turniej złożony będzie z dwóch faz, a więc grupowej oraz pucharowej. Mapy będą przydzielane losowo, a mecze odbędą się na zasadzie każdy z każdym. Za zwycięstwo gracz otrzyma jeden punkt, przegrany zostanie z niczym. Gracze, którzy zajmą miejsca na podium otrzymają nagrody rzeczowe.
 
Zapisy oraz regulamin można znaleźć pod TYM adresem.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie