Pjongczang 2018: Program sobotnich zmagań. Starty Polaków

Zimowe
Pjongczang 2018: Program sobotnich zmagań. Starty Polaków
fot. PAP

W sobotę rozdane zostaną pierwsze medale igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. W programie pięć finałów, w tym pierwszy indywidualny konkurs skoków z udziałem Kamila Stocha, Macieja Kota, Stefana Huli i Dawida Kubackiego. Startują Justyna Kowalczyk i biathlonistki.

Skoczkowie przylecieli do Korei Południowej w wielkiej formie. Na treningach wszyscy prezentowali się bardzo dobrze, a Stoch z pięciu oddanych skoków (trzech treningowych, w serii próbnej i kwalifikacjach) czterokrotnie plasował się w najlepszej trójce.

 

"Te skoki wciąż nie są najlepszymi, jakie mogę oddawać. Przede wszystkim mogę poprawić wyczucie czasu odbicia, pozycję najazdową i kilka innych elementów. I tak jednak czerpię dużo radości z tego, że tu jestem, z dobrej formy i że mogę robić to, co lubię" - mówił dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi.

 

W kwalifikacjach Stoch był drugi, Kubacki - trzeci, Hula - dziewiąty, a Kot - jedenasty. Wygrał Niemiec Andreas Wellinger.

 

Początek konkursu na skoczni normalnej o godz. 13.35 czasu polskiego.

 

Rywalizacja skoczków będzie ostatnim akordem sobotnich zmagań, w których wystąpi łącznie aż 20 biało-czerwonych, czyli trzecia część całej reprezentacji.

 

Jako pierwsze staną na starcie narciarki. O 8.15 rozpocznie się bieg łączony (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną), w którym będą się ścigać Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz i Martyna Galewicz.

 

W samo południe przystąpią do rywalizacji na 3000 m panczenistki, a wśród nich Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Karolina Bosiek. Kwadrans później rozpocznie się sprint biathlonistek (7,5 km) z udziałem Krystyny Guzik, Magdaleny Gwizdoń, Moniki Hojnisz, Weroniki Nowakowskiej i Kamili Żuk.

 

Jedynym finałem, w którym zabraknie biało-czerwonych, będzie wyścig na 1500 m mężczyzn w short tracku.

 

Ponadto w eliminacjach wyścigu 500 m w short tracku wystartują Natalia Maliszewska i Magdalena Warakomska (11.00), a w pierwszych dwóch ślizgach saneczkarzy - Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz (11.10).

 

10 lutego (sobota):


01:05 - Curling - turniej par mieszanych
02:00 - Snowboard – slopestyle, kwalifikacje mężczyzn
08:15 - Biegi narciarskie - bieg łączony na 15 kilometrów kobiet (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz)
11:00 - Short track - kwalifikacje 500 metrów kobiet (Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska); kwalifikacje sztafety kobiet
11:10 - Saneczkarstwo - jedynki mężczyzn – 1. i 2. przejazd (Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz)
12:00 - Łyżwiarstwo szybkie - 3000 metrów kobiet (Karolina Bosiek, Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska)
12:05 - Curling - turniej par mieszanych
12:15 - Biathlon - sprint kobiet (Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz)
13:00 - Short track – 1500 metrów mężczyzn
13:35 - Skoki narciarskie - konkurs indywidualny na skoczni normalnej (Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot)

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

FW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze