Mało kto dawał "Lisom" jakiekolwiek szanse na Etihad Stadium, zwłaszcza że dopiero w piątek do treningów wrócił Riyad Mahrez. Już od trzeciej minuty Manchester City objął prowadzenie, ale do przerwy mieliśmy remis, gdyż wyrównującego gola po błędzie obrony strzelił właśnie Vardy. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:1, ale angielski snajper może być częściowo zadowolony.

 

Dzięki temu trafieniu Vardy został pierwszym piłkarzem w historii Premier League, który w jednym sezonie zdobył bramkę przeciwko Manchesterowi City, Manchesterowi United, Chelsea, Liverpoolowi, Arsenalowi oraz Tottenhamowi! Nikomu wcześniej ta sztuka się nie udała. 31-latek wielokrotnie udowadniał, że w meczach z gigantami nie wymięka, a teraz będzie miał na to potwierdzenie na kartach historii.

 

Co ciekawe, Vardy w tym sezonie pokonał już bramkarza Manchesteru City, ale było to w Carabao Cup, a do statystyki zaliczały się tylko spotkania z Premier League. Teraz nie ma to już większego znaczenia.

 

Bramki Vardy'ego przeciwko TOP 6:

 

1. kolejka vs Arsenal (2 gole, 3:4)
4. kolejka vs Chelsea (1 gol, 1:2)
6. kolejka vs Liverpool (1 gol, 2:3)
14. kolejka vs Tottenham (1 gol, 2:1)
19. kolejka vs Manchester United (1 gol, 2:2)
27. kolejka vs Manchester City (1 gol, 1:5)