Premier League: Historyczne osiągnięcie Vardy'ego!

Leicester City z pewnością nie może zaliczyć meczu z Manchesterem City do udanych ze względu na wysoką porażkę, ale przynajmniej jeden piłkarz może mieć powody do lekkiego uśmiechu. Jamie Vardy - strzelec wyrównującego gola - zapisał się bowiem w historii Premier League.

Mało kto dawał "Lisom" jakiekolwiek szanse na Etihad Stadium, zwłaszcza że dopiero w piątek do treningów wrócił Riyad Mahrez. Już od trzeciej minuty Manchester City objął prowadzenie, ale do przerwy mieliśmy remis, gdyż wyrównującego gola po błędzie obrony strzelił właśnie Vardy. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:1, ale angielski snajper może być częściowo zadowolony.

Dzięki temu trafieniu Vardy został pierwszym piłkarzem w historii Premier League, który w jednym sezonie zdobył bramkę przeciwko Manchesterowi City, Manchesterowi United, Chelsea, Liverpoolowi, Arsenalowi oraz Tottenhamowi! Nikomu wcześniej ta sztuka się nie udała. 31-latek wielokrotnie udowadniał, że w meczach z gigantami nie wymięka, a teraz będzie miał na to potwierdzenie na kartach historii.

Co ciekawe, Vardy w tym sezonie pokonał już bramkarza Manchesteru City, ale było to w Carabao Cup, a do statystyki zaliczały się tylko spotkania z Premier League. Teraz nie ma to już większego znaczenia.