Pjongczang 2018: 12. miejsce Polaków w saneczkarstwie, drugie złoto Wendla i Arlta

Zimowe
Pjongczang 2018: 12. miejsce Polaków w saneczkarstwie, drugie złoto Wendla i Arlta
fot. PAP

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 12. miejsce w olimpijskiej rywalizacji dwójek saneczkarskich w Pjongczangu. Złoty medal zdobyli Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt, powtarzając sukces z igrzysk w Soczi.

Po pierwszym ślizgu Polacy plasowali się na 13. pozycji. W drugim uzyskali 14. czas, ale w sumie zdołali nieco się poprawić w debiucie olimpijskim, bowiem wyprzedzili Czechów Lukasa i Antonina Brozów. Kolejny start 22-letniego Chmielewskiego i 23-letniego Kowalewskiego czeka w czwartek w sztafecie; w składzie są też Ewa Kuls-Kusyk i Maciej Kurowski.

 

Zwyciężyli Wendl i Arlt, którzy najlepsi byli także przed czterema laty w Rosji. Srebro w Pjongczangu wywalczyli Austriacy Peter Penz i Georg Fischler (strata 0,017), a po brąz sięgnęli Niemcy Toni Eggert i Sascha Benecken (0,179).

 

Biorąc pod uwagę wyniki w tym sezonie Pucharu Świata, zdecydowanymi faworytami rywalizacji w Korei Południowej byli Eggert i Benecken. Wygrali osiem z dziewięciu zawodów (plus dwa w sprincie), a jedynie w Koenigssee przegrali z Wendlem i Arltem. Dla tej niemieckiej dwójki to było z kolei jedyne zwycięstwo, poza pierwszą lokatą w sprincie w Winterbergu.

 

Wendl i Arlt to trzeci duet w historii, który ma w dorobku dwa złote medale igrzysk w tej konkurencji. W Soczi wyprzedzili Austriaków Andreasa i Wolfganga Lingerów oraz Łotyszy Andrisa i Jurisa Sicsów.

 

Lingerowie triumfowali na olimpiadzie w 2006 i 2010 roku, zaś w 1972 i 1976 roku na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci NRD Hans Rinn i Norbert Hahn.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

FW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze