Trentino Diatec - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Trentino Diatec - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle mogą w środę zapewnić sobie awans do fazy play-off Ligi Mistrzów. By tego dokonać muszą w 5. kolejce na wyjeździe pokonać lidera grupy E włoskie Trentino Diatec. Transmisja meczu Trentino Diatec - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport.

Kędzierzynianie po chwilowym kryzysie powoli wracają na dobre tory. Ostatnie zwycięstwo ligowe z AZS-em Olsztyn dodało im znowu wiary w siebie, ale Trentino to znacznie bardziej wymagający rywal. W meczu w Polsce Włosi przegrali po tie-breaku, ale teraz stawka jest znacznie wyższa. Ta drużyna, która wygra, zapewni sobie udział w kolejnej fazie rozgrywek.

 

Kolejne spotkania w elitarnych rozgrywkach układały się dla ZAKSY ze zmiennym szczęściem. Wyjazdowy mecz w Belgii mistrzowie Polski przypłacili utratą punktów, co wykorzystali Włosi. Teraz czas na powrót na szczyt. Trener Gardini z optymizmem patrzy w przyszłość. - Mieliśmy gorsze chwile, jednak pamiętajmy, że wcześniej na przestrzeni czterech miesięcy wygraliśmy dwadzieścia spotkań. Zespół wykonał naprawdę ogrom dobrej pracy i teraz jesteśmy na drodze do powrotu do tej naszej najlepszej siatkówki. Nie tracę optymizmu nigdy, nawet jeżeli przytrafiają nam się porażki. Znam mój zespół, ufam moim zawodnikom – mówił trener lidera PlusLigi.

 

Nawet przegrana nie przekreśli szans ZAKSY. Podopieczni Andrei Gardiniego w ostatniej kolejce zmierzą się z najsłabszym zespołem grupy Arkasem Izmir i wydaje się, że jeśli nie w środę, to w kolejnym starciu powinni zapieczętować awans.

 

Transmisja meczu Trentino Diatec - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport od godziny 20:25.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze