Pjongczang 2018: Szwajcarzy, którzy zostali zarażeni norowirusem mogą trenować

Zimowe
Pjongczang 2018: Szwajcarzy, którzy zostali zarażeni norowirusem mogą trenować
fot. PAP/EPA

Dwaj startujący w narciarstwie dowolnym Szwajcarzy, którzy w Pjongczangu padli ofiarą norowirusa, dochodzą do zdrowia i zostali dopuszczeni do treningów. Są oni pierwszymi potwierdzonymi przypadkami zachorowania wśród sportowców uczestniczących w igrzyskach.

Informację o stanie zdrowia Fabiana Boescha i Eliasa Ambuehla przekazała w sobotę rzeczniczka prasowa szwajcarskiej ekipy Erika Herzig. - Elias nie miał zbyt mocnych objawów choroby. Nieco gorzej było z Fabianem, ale obaj czują się już dobrze i będą trenować. Ulżyło nam - przyznała.

 

Wspomniani zawodnicy będą przygotowywać się do niedzielnych kwalifikacji w slopestyle'u. Tego dnia, kilka godzin później, odbędzie się też finał tej konkurencji. Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że Boesch i Ambuehl nie mieszkali w wiosce olimpijskiej.

 

Epidemia wirusa dotknęła dotychczas przy okazji igrzysk w Korei Płd. ponad 200 osób, w większości pracowników komitetu organizacyjnego i personelu pomocniczego. Do piątku nie zanotowano przypadków zachorowania wśród sportowców.

 

Pierwsze wieści o epidemii w Pjongczangu pojawiły się jeszcze przed rozpoczęciem zmagań olimpijskich. 6 lutego poinformowano, że ponad 1200 agentów ochrony z powodu choroby zostało wykluczonych z pracy przy tej imprezie. Zostali oni zastąpieni przez żołnierzy.

 

Norowirusy powodujące nagłe problemy żołądkowe, objawiające się biegunką i wymiotami, przenoszą się w pokarmie i napojach.

 

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze