Były skaut Manchesteru City skazany na 30 lat za pedofilię

Piłka nożna
Były skaut Manchesteru City skazany na 30 lat za pedofilię
fot. PAP

W sumie pięćdziesiąt napaści seksualnych, z czego dwanaście dotyczących młodych piłkarzy Manchesteru City. Barry Bennell został skazany na trzydzieści lat więzienia za przestępstwa związane z pedofilią. Werdykt sędziego spotkał się z owacją na stojąco zgromadzonych.

Niedawno informowaliśmy o aferze związanej z pedofilią w klubie z Etihad. Włodarze lidera Premier League wraz z policją sprawdzają czy w przeszłości nie doszło do innych przestępstw na tle seksualnym.
 
Barry Bennell popełnionych czynów dopuścił się w latach 1979 – 1991. Były trener Crewe Alexandria oraz skaut Manchesteru City został zkazany za napaść seksualną w stosunku do pięćdziesięciu ofiar, aczkolwiek ta liczba może wzrosnąć nawet do ponad stu, bowiem kolejnych 86 oskarżeń wpłynęło do sądu.
 
Sędzia prowdzący sprawę, Clement Goldstone nie miał wątpliwości co do wyroku. – Pańskie zachowanie w stosunku do tych chłopców, uwodzenie ich, w niektórych przypadkach w sposób poniżający oraz upokarzający było czystym złem. Był pan diabłem wcielonym. Ukradł pan ich dzieciństwo oraz niewinność, aby zaspokoić swoją perwersję – stwierdził.
 
Ponadto sędzia Goldston zaznaczył, że były pracownik The Citizens zniszczył dziecięcy entuzjazm do uprawiania piłki nożnej, powodując depresję oraz myśli samobójcze u ofiar.
KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze