Wlazły patronem! Geniusz siatkówki pomoże młodym zaistnieć w świecie sportu

Siatkówka
Wlazły patronem! Geniusz siatkówki pomoże młodym zaistnieć w świecie sportu
fot. Cyfrasport

W Szkole Podstawowej Nr 1 w Bełchatowie, mieszczącej się obok hali PGE Skry, powstanie klasa sportowo-językowa o profilu siatkarskim, której patronem będzie Mariusz Wlazły. "Będziemy zwracać uwagę na wysoki poziom sportowy, ale równie ważna będzie nauka” – podkreślił mistrz świata.

To kolejna inicjatywa, po cyklu organizowanych przez Wlazłego wakacyjnych treningów dla najmłodszych, która ma zachęcić młodzież do uprawiania sportu i być może wychować przyszłych reprezentantów kraju.

"Pomysł zrodził się już kilka lat temu, dlatego cieszę się, że teraz wreszcie będziemy mogli go zrealizować. Wraz z moją fundacją postaramy się aktywizować dzieci, które chciałyby zaistnieć w świecie sportu. Właśnie z myślą o nich powstanie klasa o profilu siatkarskim" - wyjaśnił Wlazły.

Jak dodał podczas spotkania z mediami we wtorek, uczniowie mają szkolić w niej "rzemiosło piłki siatkowej", ale równie ważne będzie zdobywanie wiedzy, w tym nauka języka angielskiego. "Chcemy, by w tej grupie poziom sportowy i nauki był jak najwyższy" – zaznaczył kapitan PGE Skry.

Jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej siatkówki wskazał, że już na etapie szkoły podstawowej ważne jest ukierunkowanie świadomości dzieci i przygotowanie ich do wyzwań czekających w przyszłości.

"Dlatego też najmłodsi będą odbywać zajęcia z trenerami od przygotowania mentalnego, którzy pomogą radzić sobie w trudnych sytuacjach, np. po przegranych. Będziemy chcieli stworzyć społeczność na miarę rodziny, która się wspiera i może na siebie liczyć. Ważne jest nie tylko nabycie umiejętności sportowych, ale i nauka samodzielności, odpowiedzialności oraz pracy w grupie" - wskazał pomysłodawca projektu.

Klasa pod patronatem Wlazłego ma liczyć ok. 20 uczniów i powstanie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bełchatowie, mieszczącej się obok hali "Energia", w której trenują i swoje mecze rozgrywają siatkarze PGE Skry. Nauka w niej rozpocznie się we wrześniu od IV klasy. Oprócz podstawowego programu nauczania i pięciu dodatkowych godzin wychowania fizycznego w profilu znalazły się m.in. dodatkowa liczba lekcji języka angielskiego, a także zajęcia z zakresu dietetyki i przygotowania mentalnego oraz udział w zawodach sportowych.

"Będzie profesjonalnie, zdrowo, ale i rodzinnie" - zapewnił najlepszy zawodnik siatkarskich mistrzostw świata w 2014 roku.

W ramach rekrutacji, którą zaplanowano na 8 kwietnia w hali "Energia" odbędzie się test sprawnościowy oraz egzamin z języka angielskiego.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze