Będący jedną z gwiazd pięcioetapowej imprezy odbywającej się na szosach emiratu Abu Zabi Cavendish przewrócił się pomiędzy strefą startu honorowego, a miejscem tzw. startu lotnego, czyli punktu, od którego rozpoczyna się liczenie kilometrażu etapu i czasu.

 

W lipcu ubiegłego roku brytyjski kolarz doznał ciężkiej kontuzji łopatki po upadku na finiszu czwartego etapu Tour de France 2017. Za sprawcę jego kraksy uznano wówczas Słowaka Petera Sagana, który został wykluczony z wyścigu.

 

Mark Cavendish rozpoczął sezon 2018 startem w wyścigu Dubaj Tour wygrywając jeden z etapów. Później wziął udział z Tour of Oman, gdzie był drugi na mecie pierwszego etapu.

 

Jak poinformowała jego ekipa Dimension Data zawodnik po upadku wstał, wsiadł na rower i usiłował kontynuować jazdę. Okazało się jednak, że nie może utrzymać kierownicy i postanowił wycofać się z wyścigu. Nie podano dotychczas informacji jak poważne są jego obrażenia.

 

W wyścigu, z udziałem ekip World Tour, uczestniczy dwóch polskich kolarzy - Rafał Majka i Paweł Poljański (obaj Bora -hansgrohe).