Inne

Pjongczang 2018: Rekord olimpijski i złoto...

Polki uzyskały czas 3.03,11, zaś Azjatki (Kim Bo-Reum, Park Ji Woo i Noh Seon-Yeong) 3.07,30. Podopieczne trenera Krzysztofa Niedźwiedzkiego od początku prowadziły, w pewnym momencie rywalki traciły ponad pięć sekund.

 

W porównaniu do składu z ćwierćfinałów, w ekipie biało-czerwonych zabrakło 38-letniej Katarzyny Bachledy-Curuś. Zastąpiła ją debiutująca w igrzyskach Bosiek, która we wtorek, 20 lutego, skończyła 18 lat.

 

Polskie łyżwiarki wywalczyły medale w tej konkurencji na dwóch poprzednich olimpiadach; brąz w Vancouver (2010 rok) i srebro w Soczi (2014). Ale w tym sezonie Pucharu Świata ani razu nie znalazły się na podium. Do Pjongczangu w ogóle nie przyjechała jedna z zawodniczek Katarzyna Woźniak, która nie zdobyła żadnej kwalifikacji indywidualnej. W tej sytuacji szkoleniowiec zdecydował się na skład Czerwonka - Złotkowska - Bachleda-Curuś. Jednak od dawna Złotkowska nie występowała razem z pozostałymi.

 

Polski zespół panczenistów nie zakwalifikował się na igrzyska w Pjongczangu. W Soczi Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański sięgnęli po brąz.

 

Wyniki zawodów drużynowych kobiet w łyżwiarstwie szybkim:

 

finał A

 

1. Japonia 2.53,89 (Miho Takagi, Ayaka Kikuchi, Ayano Sato, Nana Takagi)

2. Holandia 2.55,48 (Marrit Leenstra, Lotte van Beek, Ireen Wuest, Antoinette de Jong)

 

finał B

 

3. USA 2.59,27 (Heather Bergsma, Brittany Bowe, Carlijn Schoutens, Mia Manganello)

4. Kanada 2.59,72 (Ivanie Blondin, Josie Morrison, Isabelle Weidemann, Keri Morrison)

 

finał C

 

5. Chiny 3.00,04 (Dan Li, Mei Han, Jiachen Hao, Jing Liu)

6. Niemcy 3.04,67 (Roxanne Dufter, Gabriele Hirschbichler, Claudia Pechstein)

 

finał D

 

7. Polska 3.03,11 (Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Karolina Bosiek, Katarzyna Bachleda-Curuś)

8. Korea Płd. 3.07,30 (Bo-Reum Kim, Ji Woo Park, Seon-Yeong Noh)

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.