Plusliga: Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport

Trefl Gdańsk wygrał trzy poprzednie mecze z Asseco Resovią Rzeszów - dwa w lidze i jeden w Pucharze Polski. W ostatnim starciu siatkarze Trefla zwyciężyli bez straty seta. Teraz o zwycięstwo będzie im o wiele trudniej. Transmisja meczu Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów w Polsacie Sport.

Będzie to pojedynek drużyn, które walczą o miejsce w strefie medalowej. Trefl obecnie znajduje się na piątym miejscu w tabeli, z dorobkiem 40 punktów, zaś Asseco zajmuje czwartą lokatę z 42 oczkami. W roli faworytów stawiani są siatkarze z Gdańska, którzy wygrali sześć ostatnich meczów - cztery w PlusLidze i dwa w finałach Pucharu Polski. W sobotę pewnie pokonali MKS Będzin, nie tracąc nawet seta.

Resovia zapomniała już o nieudanych występach w październiku. W poprzednich sześciu meczach przegrali tylko raz - ze Skrą Bełchatów. Reszta starć to pasmo zwycięstw, w których podopieczni Andrzeja Kowala rzadko pozwalali sobie "oddać" przeciwnikom nawet seta. Mechanizm drużyny znów funkcjonuje tak jak powinien, a siatkarze z Rzeszowa mają szansę na poprawę bilansu bezpośrednich starć z Treflem.

Transmisja meczu Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów od godz. 18:00 w Polsacie Sport.