Krajewski: Udany początek sezonu zapaśniczek

Sporty walki
Krajewski: Udany początek sezonu zapaśniczek
fot. PAP

Dwa srebrne, dwa brązowe krążki i dwa piąte miejsca – to dorobek polskich zapaśniczek w zawodach w Kijowie. - To był udany początek sezonu, skłaniający do optymizmu przed najważniejszymi tegorocznymi turniejami - powiedział trener kadry Piotr Krajewski.

Dodał, że zauważone braki będą eliminowane na kolejnych zgrupowaniach.

Szkoleniowca trochę zmartwiła forma Moniki Michalik, brązowej medalistki igrzysk w Rio de Janeiro.

- Najpierw przegrała 0:1 z Kanadyjką, a następnie 0:7 z Ukrainką. Tłumaczę to tym, że był to jej pierwszy występ międzynarodowy od mistrzostw Europy i to w wyższej kategorii wagowej. Uważam, że Monika musi się w niej zaaklimatyzować poprzez częste walki, by zdążyć z formą na mistrzostwa Europy - zaznaczył.

Odbędą się one w dniach 30 kwietnia – 6 maja w rosyjskim Kaspijsku.

- Nasza ekipa przygotowywała się do turnieju w Kijowie na 12-dniowym zgrupowaniu w ośrodku „Kończa Zaspa” na obrzeżach stolicy Ukrainy. Trenowało tam też około 70 zawodniczek z Azerbejdżanu, Czech, Kanady, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch - poinformował trener.

Dodał, że zgrupowanie miało charakter techniczny z przewagą treningów na macie. Jego zdaniem mają one szczególną wartość pod względem szkoleniowym, gdyż pozwalają zauważyć słabe strony zapaśniczek w pojedynkach z bardzo wymagającymi przeciwniczkami.

- Obecnie pracujemy nad poprawą techniki oraz doskonaleniem rozwiązań taktycznych. Cieszy mnie duże zaangażowanie dziewcząt w treningi. Efekty tego są widoczne - zapewnił.

Trener liczy na dalsze postępy swoich podopiecznych w realizacji zadań na rozpoczynającym się 11 marca zgrupowaniu we Władysławowie. Polki będą tam trenowały z zawodniczkami z Azerbejdżanu, Białorusi i Czech. Kolejnym sprawdzianem ich formy będzie turniej w Bułgarii w dniach 21-25 marca.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie