Polsat Boxing Night: Kolejny bohater w karcie walk gali "Noc Zemsty"!

Sporty walki

W karcie walk gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty", która odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie, znalazło się miejsce dla wracającego do zawodowego ringu Michała Chudeckiego (11-2-1, 3 KO). Pochodzący z Poznania pięściarz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w pięściarstwie, a doświadczenie zdobyte w Stanach Zjednoczonych ma zaprocentować już w najbliższych pojedynkach!

Chudecki przygodę z boksem rozpoczął już w wieku 9 lat, kiedy za sprawą brata Krzysztofa stawiał pierwsze kroki pięściarskie w klubie Warta Śrem. Szybko pokazał swój ponadprzeciętny talent, a w boksie olimpijskim odnosił liczne sukcesy - czterokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski, trzykrotnie wicemistrzostwo Polski i dwa razy stawał na najniższym podium w Mistrzostwach Unii Europejskiej.

W zawodowym boksie Chudecki stoczył czternaście pojedynków, z których jedenaście zakończyło się jego zwycięstwami. W ostatnich miesiącach pięściarz przechodził rehabilitację po operacji barku i powrócił ze Stanów Zjednoczonych do Polski.

Za oceanem stoczył dwa pojedynki z niepokonanymi pięściarzami - walka z Louisem Cruzem zakończyła się jego wygraną, a w konfrontacji z Kevinem Wattsem musiał uznać wyższość swojego rywala. Doświadczenie zdobywał trenując m.in. z Floydem Mayweatherem Jr, Dannym Garcią, Jorge Linaresem czy Yuriokisem Gamboą.

Chudecki wystąpi w walce rozpoczynającej galę Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty", która odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie. Pojedynek został zakontraktowany w limicie wagi super lekkiej na dystansie 8 rund.

- Michałowi bardzo zależało na powrocie do ringu na największej gali w Polsce. W ostatnim czasie zmagał się ze sporymi kłopotami, ale złe ma już za sobą. Teraz przed nim szansa, aby powrócić na odpowiednie tory - mówi promotor pięściarski Mateusz Borek.

MB Promotions

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze