Puchar Włoch: Milan i Lazio strzelać nie chciały! Rozstrzygnęły niesamowite karne

Przez 210 minut rywalizacji Milanu z Lazio w półfinale Pucharu Włoch bramek nie oglądaliśmy. Do rozstrzygnięcia tej rywalizacji potrzebne były rzuty karne, w których lepsza okazała się ekipa z Mediolanu.

Milan kapitalną serię meczów bez porażki ciągnął od 23 grudnia. Forma Lazio nie była aż tak fenomenalna, mimo że w trzech ostatnich spotkaniach rzymianie strzelili dziesięć goli, tracąc zaledwie jednego. W Serie A Lazio jest trzecie i nad siódmym Milanem ma osiem punktów przewagi. Ta różnica w pucharze nie miała jednak żadnego znaczenia. Po bezbramkowym remisie na San Siro w nieco lepszym położeniu byli mediolańczycy, ale tak naprawdę sprawa dwumeczu była otwarta.

W rewanżu również długo utrzymywał się bezbrakowy remis. Wyróżniającymi się zawodnikami byli, w Lazio, Ciro Immobile, a w ekipie gości Suso. Stwarzali oni największe zagrożenie, ale zarówno Thomas Strakosha jak i Gianluigi Donnarumma nie dali się pokonać. Najlepszą okazję miał jednak Patrick Cutrone, ale i on nie potrafił znaleźć sposobu na golkipera rywali.

Im bliżej końca meczu, tym tempo zwalniało. Dogrywka wydawała się nieunikniona i tak też się stało. Dodatkowy czas gry przyniósł kilka ciekawych akcji, najlepszą miał Nikola Kalinic, który w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił nad bramką. Bramek nie oglądaliśmy przez dwa mecze i dogrywkę. Na pierwsze musieliśmy czekać aż do rzutów karnych. Pierwszą jedenastkę wykorzystał Immobile, a po nim aż czterech piłkarzy z rzędu nie zdobyło bramki. Ostatecznie Milan wygrał 5:4 i w finale zmierzy się z Juventusem.

Lazio - Milan 0:0