Liga Mistrzyń: Skorupa z Galatasaray Stambuł, Wołosz z Dynamem Kazań

Siatkówka
Liga Mistrzyń: Skorupa z Galatasaray Stambuł, Wołosz z Dynamem Kazań
fot. PAP

Igor Gorgonzola Novara, którego siatkarką jest Katarzyną Skorupą, zmierzy się w fazie play off Ligi Mistrzyń z Galatasaray Stambuł. Imoco Volley Conegliano, w którym występuje inna polska rozgrywająca - Joanna Wołosz, trafił zaś na Dynamo Kazań.

Losowanie odbyło się w Luksemburgu.

 

Drużyna Skorupy to finalista poprzedniej edycji LM. By awansować do Final Four musi rozstrzygnąć na swoją korzyść dwumecz z Galatasaray. Turecki zespół jako ostatni zakwalifikował się do fazy pucharowej - zastąpił w niej rumuńską ekipę CSM Volei Alba Blaj, którą ogłoszono w czwartek gospodarzem turnieju finałowego.

 

Broniący tytułu VakifBank Stambuł czeka zaś dwumecz z Volero Zurych. Spotkania tej fazy zostaną rozegrane między 20 marca a 5 kwietnia.

 

W LM nie ma już polskich zespołów. Chemik Police, Grot Budowlani Łódź i Developres SkyRes Rzeszów odpadły po fazie grupowej.

 

Final Four odbędzie się w Bukareszcie w dniach 5-6 maja. W półfinale Volei Alba zmierzy się z drużyną Skorupy lub Galatasaray. Drugą parę utworzą zespół Wołosz lub Dynamo i VakifBank albo Volero.

 

Pary fazy play off Ligi Mistrzyń:

 

Volero Zurych (Szwajcaria) - VakifBank Stambuł (Turcja)

Imoco Volley Conegliano (Włochy) - Dynamo Kazań (Rosja)

Igor Gorgonzola Novara (Włochy) - Galatasaray Stambuł (Turcja)

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie