Gigantyczna premia od sponsora dla Neymara za wygranie Złotej Piłki

Piłka nożna
Gigantyczna premia od sponsora dla Neymara za wygranie Złotej Piłki
fot. PAP/EPA

Brazylijczyk Neymar jest związany z umową sponsorską z gigantem w branży odzieżowej, firmą Nike. Reprezentant Canarinhos zarobi fortunę pod warunkiem, że zgarnie Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza na świecie. Pieniądze byłyby na wyciągnięcie ręki, gdyby nie pewna dwójka rywali.

Kontrakt gwiazdorski to mało powiedziane. Neymar, który związany jest z firmą Nike od 2011 roku, a którego umowa obowiązuje do 2020 roku zarobi więcej za sukcesy indywidualne niż drużynowe. Brazylijski serwis UOL Esporte ujawnił, że gwiazda PSG dostanie milion dolarów za zdobycie Złotej Piłki. To jednak nie wszystko. Za drugi triumf zgarnie dwa miliony, za trzeci trzy miliony, za czwarty cztery miliony itd.

 

Biorąc pod uwagę, że Neymar zarabia w Paryżu ponad trzy miliony euro rocznie, ewentualne powodzenie w plebiscycie na najlepszego piłkarza świata znacznie zwiększyłoby majątek reprezentanta Canarinhos. Sęk w tym, że od prawie dziesięciu lat dominują pod tym względem Leo Messi oraz Cristiano Ronaldo. Nic jednak nie trwa wiecznie, więc można spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości wychowanek Santosu przerwie rządy obu panów.

 

Póki co, Neymar musi liczyć na inne bonusy sponsorskie. Za ewentualny triumf ma mistrzostwach świata zarobi 50 tysięcy dolarów, a dwadzieścia mniej za wicemistrzostwo. O wiele bardziej opłaca się Brazylijczykowi pracować nad indywidualnymi osiągnięciami, bowiem za koronę króla strzelców lub tytuł najlepszego piłkarza mundialu otrzyma 200 tysięcy dolarów. Za podobne wyróżnienia, tylko że na Igrzyskach Olimpijskich zarobi odpowiednio 20 tysięcy dolarów za złoty medal, 100 tysięcy dolarów za tytuł najlepszego strzelca oraz 150 tysięcy za MVP turnieju. Za występ w ponad 70% spośród wszystkich spotkań w całym roku zainkasuje milion dolarów.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze