Olejniczak o Indian Wells! Oglądaj w Polsacie Sport News

Tenis

Już w środę rozpocznie się turniej WTA w Indian Wells, gdzie zobaczymy wracającą Serenę Williams oraz liczącą na dobry występ Agnieszkę Radwańską. O tych zawodach, wielu ciekawostkach i kulisach opowie Dawid Olejniczak od 13:00 w serwisach w Polsacie Sport News.

Rozpoczynający się w środę turniej WTA w Indian Wells wzbudza zainteresowanie ze względu na powrót po ponadrocznej przerwie do touru amerykańskiej tenisistki Sereny Williams. Na punkty wywalczone w Kalifornii, i później w Miami, liczą kibice Agnieszki Radwańskiej.

Wznowienie startów przez słynną Amerykankę w Indian Wells ma dodatkowy podtekst. Bojkotowała ona te zawody w latach 2002-14 po nieprzychylnych reakcjach publiczności po wycofaniu się Venus tuż przed rozpoczęciem siostrzanego półfinału.

Słabszą passę chciałaby przełamać startem w Kalifornii Radwańska. Polka ma za zadanie odbudować się po ubiegłym roku, kiedy często zmagała się z kłopotami zdrowotnymi i jej forma pozostawiała wiele do życzenia. W pierwszych miesiącach bieżącego sezonu widać u niej było u niej czasem przebłyski powrotu do dobrej dyspozycji, ale szybko trafiała na groźne i solidne rywalki, którym nie była w stanie sprostać. W lutym ze zmaganiami w Dausze pożegnała się w drugiej rundzie po porażce z Czeszką Petrą Kvitovą, a w Dubaju przegrała mecz otwarcia z Rosjanką Darią Kasatkiną.

Zawody w Indian Wells i późniejsze w Miami to ostatnie starty krakowianki na kortach twardych przed przejściem na niezbyt lubianą przez nią ziemną nawierzchnię. By obronić punkty sprzed roku w Kalifornii podopieczna Tomasza Wiktorowskiego musi dotrzeć do trzeciej rundy. Rok temu była jednak szóstą rakietą świata i w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los, teraz jest 32. w rankingu WTA i będzie musiała grać od samego początku. Ostatnio trzy mecze w jednej imprezie wygrała w lipcowym Wimbledonie.

 

***

Polsat Sport News jest dostępny:

 

CYFROWY POLSAT: kanał 13

 

UPC:

 

- Na dekoderze Horizon/Kaon: kanał 507
- Na dekoderze UPC Mediabox : kanał 561

 

NETIA: kanał 71

 

MULTIMEDIA: kanał 134

 

TOYA: kanał 452

 

A także w innych sieciach kablowych.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze