Plaga kontuzji w PGE Vive Kielce!

Piłka ręczna
Plaga kontuzji w PGE Vive Kielce!
fot. Cyfrasport

Seria kontuzji dotknęła zespół piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce, przygotowujący się do meczu na szczycie ekstraklasy z Orlenem Wisłą Kłock. Urazy leczą Bartłomiej Bis i Filip Ivic, niepewny jest też występ w niedzielnym spotkaniu Darko Djukica i Marko Mamica.

Bis doznał groźnej kontuzji podczas ligowego meczu ze Spójnią Gdynia. Młody szczypiornista przeszedł we wtorek operację w klinice w Bieruniu. „Wszystko jest w porządku, czuję się dobrze. Kolano jest napuchnięte, na razie nie boli. Zobaczymy co będzie, gdy minie czas działania znieczulenia. Jestem jeszcze młody, więc wierzę, że uda mi szybko przejść rehabilitacje i wrócić do gry” – powiedział kołowy VIVE, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Lekarz klubowy mistrzów Polski Marcin Baliński czas rekonwalescencji zawodnika wstępnie oszacował na dziewięć miesięcy.

Bramkarz Filip Ivic w środę przejdzie w Poznaniu zabieg czyszczenia stawu łokciowego. Chorwackiego szczypiornistę czeka około miesięczna przerwa w grze. Przez ten czas Sławomira Szmala wspomagać będzie młody Miłosz Wałach.

Pod znakiem zapytania stoi występ w niedzielnym meczu Darko Djukica i Marko Mamica. Serbski skrzydłowy w ostatnim meczu Ligi Mistrzów z Mieszkowem Brześć skręcił kostkę i nie zagrał już w poniedziałkowym meczu ekstraklasy z Wybrzeżem Gdańsk.

Mamic z powodu kłopotów z plecami nie wystąpił w ostatnich trzech spotkaniach zespołu z Kielc. „Marko zaczyna już biegać i pracować na siłowni. W czwartek powinien już wrócić do treningów z drużyną. Wtedy też podejmiemy decyzję, czy zagra z ekipą z Płocka” – zaznaczył trener Tałant Dujszebajew.

Niedzielne spotkanie PGE VIVE z Orlen Wisłą Płock rozpocznie się w Kielcach o godz. 13.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze