KSW 43: Parke wraca do gry! Wystąpi we Wrocławiu

Sporty walki

Znany z dwóch zaciętych starć z mistrzem Mateuszem Gamrotem, Norman Parke (23-6-1, 4 KO, 12 Sub) będzie rywalem doświadczonego Łukasza „Saszy” Chlewickiego (14-7-1, 5 KO, 1 Sub) na KSW 43 we wrocławskiej Hali Stulecia.

Łukasz Chlewicki znany jest z tego, że nigdy nie wybiera przeciwników i podejmuje każde wyzwanie. Trener i zawodnik Grapplingu Kraków znów stanie przed niezwykle wymagającym rywalem w osobie byłego pretendenta do tytułu w wadze lekkiej. Popularny „Sasza” ostatnio miał gorszy czas w klatce KSW, ale przegrywał wyłącznie z czołowymi zawodnikami kategorii lekkiej i piórkowej. 14 kwietnia włocławianin będzie chciał przerwać niekorzystną serię i powrócić na drogę zwycięstw. Wcześniej Chlewicki wygrywał w okrągłej klatce KSW między innymi z Bartłomiejem Kurczewskim i Łukaszem Rajewskim.

Norman Parke walczył do tej pory w największej organizacji MMA w Europie dwukrotnie. Zawodnik z Irlandii Północnej w debiucie zmierzył się z Mateuszem Gamrotem na KSW 39: Colosseum i jako pierwszy postawił czempionowi trudne warunki. W zestawionym natychmiast rewanżu na KSW 40 w Dublinie obaj panowie nie byli w stanie rozwiązać swojego sportowego konfliktu, ponieważ starcie zakończyło się wynikiem no contest po przypadkowym faulu „Gamera”. Przed starciami z poznaniakiem „Stormin” wygrał 23 pojedynki, z których 19 kończył przed czasem.

W głównych starciach gali KSW 43 zobaczymy młodych i perspektywicznych zawodników trzech kategorii wagowych. Damian Janikowski po odprawieniu dwóch rywali przed czasem stanie naprzeciw byłego mistrza BAMMA i EFC, Yannicka Bahatiego, a Michał Andryszak zawalczy o pas kategorii ciężkiej z czołowym fighterem z Wielkiej Brytanii, Philipem De Friesem. W pojedynku o tytuł mistrza w dywizji półśredniej do pierwszej obrony pasa stanie chorwacki „Robocop”, Roberto Soldić, a jego przeciwnikiem będzie podwójny mistrz EFC, Dricus du Plessis. Były mistrz Artur Sowiński podejmie z kolei fenomenalnego Francuza, Salahdine’a Parnasse.

 

Bilety na galę KSW 43 we Wrocławiu, która odbędzie się 14 kwietnia w Hali Stulecia, już do kupienia na eBilet.pl.

A.J., kswmma.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze