Polsat Boxing Night: Adamek poznał rywala!

Sporty walki

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) już 21 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” powróci do zawodowego ringu. Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych w Częstochowie zmierzy się z niebezpiecznym i potężnym Amerykaninem Joey Abellem (34-9, 32 KO).

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

Najbardziej utytułowany polski pięściarz w historii powraca do zawodowego ringu. Tomasz Adamek, były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej, w Częstochowie spróbuje wykonać kolejny krok w kierunku walki o tytuł mistrzowski w królewskiej dywizji. Po zwycięstwach z Solomonem Haumono oraz Fredem Kassim poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej. „Góral” 21 kwietnia zmierzy się z Joey Abellem.


„Minnesota Ice” znajduje się na fali trzech zwycięstw z rzędu, a w ostatnich sześciu walkach zapisał aż pięć wygranych. Abell znany jest polskiej publiczności przede wszystkim z brutalnego nokautu, który w zeszłym roku zaserwował Krzysztofowi Zimnochowi już w trzeciej rundzie walki. Amerykanin walczy z odwrotnej pozycji, mierzy aż 193 cm wzrostu i posiada nokautujące uderzenie. Adamek już 21 kwietnia postara się pomścić swojego rodaka, ale czeka go niezwykle trudna przeprawa.


- Mańkut, który potwornie mocno bije. Na pewno prezentuje niewygodny dla mnie styl, a o tym, że to niebezpieczny pięściarz przekonał się dobitnie Krzysiek Zimnoch. Muszę jednak skupić się na swojej robocie i po prostu wykonać jak najlepiej swoje zadanie. Wiem, że jeśli chcę jeszcze powalczyć o najwyższe cele muszę ten pojedynek po prostu wygrać – powiedział Adamek.


Walka w kategorii ciężkiej została zakontraktowana na dystansie dziesięciu rund.

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze