Rekordowa wypłata Błachowicza za zwycięstwo z Manuwą

Sporty walki

Na gali UFC Fight Night w Londynie swoje najważniejsze zwycięstwo w karierze odniósł Jan Błachowicz, pokonując Jimiego Manuwę. Amerykańska organizacja doceniła występ Polaka, nagradzając go bonusem za walkę wieczoru. Błachowicz otrzyma tym samym prawdopodobnie swoją największą wypłatę w karierze.

Błachowicz (22-7, 5 KO, 8 sub) koncertowo rozegrał rewanżowe starcie z wyżej notowanym Manuwą (17-4, 15 KO, 1 SUB). Półciężcy stworzyli kapitalne widowisko w klatce, za co zostali przez organizację nagrodzeni bonusem za walkę wieczoru. UFC wypłaci więc 50 tysięcy dolarów bonusu.
 
Choć oficjalne zarobki Polaka za występ w Londynie nie zostały ujawnione, można szacować, że jest to najwyższa wypłata w historii jego występów. Na mocy najnowszej umowy z organizacją, którą podpisał na początku 2018 roku inkasuje on około 45 tysięcy dolarów podstawy za każdą walkę - za zwycięstwo otrzyma kolejne 45 tys.
 
Sumując te trzy kwoty wychodzi nam około 140 tys. dolarów, więc około 480 tys. złotych. Dzięki kontraktowi sponsorskiemu z firmą Reebok kwota ta powinna wzrosnąć do 500 tys. złotych. Za swój ostatni występ Błachowicz otrzymał niemal połowę mniej...
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze