PŚ w biathlonie: Finałowe rozstrzygnięcia w Tiumeni. Transmisje na sportowych antenach Polsatu

Inne
PŚ w biathlonie: Finałowe rozstrzygnięcia w Tiumeni. Transmisje na sportowych antenach Polsatu
fot. PAP

Od czwartku do niedzieli w Tiumeni odbędzie się ostatnia w tym sezonie runda Pucharu Świata w biathlonie. Właśnie w Rosji zapadną najważniejsze rozstrzygnięcia. Będzie też pożegnanie Weroniki Nowakowskiej z cyklem.

Nowakowska zajmuje 24. miejsce w klasyfikacji generalnej - najwyższe ze wszystkich Polek. Już wcześniej zapowiadała, że obecny sezon jest jej ostatnim w karierze. Wraz z nią w Tiumeni o punkty powalczą Kinga Mitoraj i Kamila Żuk, a w rywalizacji mężczyzn - Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec.

 

Polki zajmują 11. miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów i mają bardzo niewielką szansę na awans do czołowej "10". Do Szwajcarii tracą 97 punktów. To oznacza, że jeśli nic się nie zmieni, w przyszłym sezonie PŚ w sprintach i biegach indywidualnych będą mogły startować najwyżej cztery reprezentantki Polski, a nie pięć, jak dotychczas.

 

Z kolei Polacy zajmują 23. pozycję, co pozwoliłoby utrzymać kwotę startową wynoszącą trzy miejsca. Blisko biało-czerwonych są jednak Japończycy, którzy mają o 55 pkt mniej. Jeśli Azjaci odrobią stratę, wówczas Polska będzie miała dwa miejsca startowe.

 

W Rosji odbędą się ostatnie zawody w sprintach, biegach na dochodzenie i biegach ze startu wspólnego. W żadnej z tych konkurencji nie wyłoniono jeszcze zdobywców małych Kryształowych Kul ani wśród kobiet, ani wśród mężczyzn. Nie są znani także triumfatorzy klasyfikacji generalnej.

 

Najbliżsi końcowego sukcesu są Anastasiya Kuzmina i Martin Fourcade. Rosjanka reprezentująca Słowację zgromadziła 727 punktów i ma 41 przewagi nad Finką Kaisą Makarainen. Znacznie Mniejsze szanse na dogonienie liderki mają Białorusinka Daria Domraczewa - 641 pkt, Niemka Laura Dahlmeier - 615 i Włoszka Dorothea Wierer - 600.

 

Z kolei Fourcade, który zdobył Kryształową Kulę w sześciu ostatnichsezonach, ma 996 punktów i już tylko jednego rywala. Norweg Johannes Thingnes Boe traci do Francuza 49 pkt. W klasyfikacji końcowej PŚ nie będą uwzględniane po dwa najsłabsze wyniki w sezonie.

 

Dotychczas wyłoniono jedynie zdobywców małych Kryształowych Kul w biegu indywidualnym na 15 km kobiet i 20 km mężczyzn. Triumfowali Białorusinka Nadieżda Skardino oraz ex aequo Fourcade i Boe.

 

Ze względu na aferę dopingową w Rosji, niektóre reprezentacje postanowiły zbojkotować zawody w Tiumeni. Taką formę protestu zapowiedzieli biathloniści Czech, Kanady, Ukrainy i USA.

 

 

Transmisje z biegów w Tiumeni na antenie Polsatu Sport Extra:

 

Biatlon: Zawody Pucharu Świata w Tiumeni - bieg na dochodzenie mężczyzn (Polsat Sport Extra, sobota, godzina 12:50)

 

Biatlon: Zawody Pucharu Świata w Tiumeni - bieg na dochodzenie kobiet (Polsat Sport Extra, sobota, godzina 14:50)

 

Biatlon: Zawody Pucharu Świata w Tiumeni - bieg ze startu wspólnego mężczyzn (Polsat Sport Extra, niedziela, godzina 13:50)

 

Biatlon: Zawody Pucharu Świata w Tiumeni - bieg ze startu wspólnego kobiet (Polsat Sport Extra, niedziela, godzina 15:50)

 

 

JK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze