Łamacz szczęk wraca do Polski! Zawalczy na Friday Boxing Night

Sporty walki

Cztery miesiące temu Demetrius Banks bił się z Adamem Balskim. Przegrał, ale złamał szczękę jednemu z bohaterów najbliższej gali Polsat Boxing Night. Teraz powraca, by 4 maja w Kościerzynie podczas gali Friday Boxing Night zmierzyć się z Nikodemem Jeżewskim.

Banks to twardziel z Detroit, który uwielbia bójki i momentami w ringu walczy jak na ulicy. Miał z nim problemy Balski, teraz będzie się z nim bił Jeżewski. Obaj Polacy od dłuższego czasu przymierzani są do bezpośredniego pojedynku. Na razie jednak przyjdzie im się zmierzyć w rywalizacji korespondencyjnej, w której wspólnym mianownikiem jest właśnie Banks. Kibice chcieli takiego pojedynku i wybrali Jeżewskiemu rywala w sondzie, którą w internecie przeprowadzili organizatorzy gali - grupy Fight Events i Rocky Boxing.

 

W Kościerzynie czeka nas wymiana pokoleniowa. Prawdopodobnie ostatnią walkę w karierze stoczy pochodzący waśnie z tego miasta doświadczony, były zawodowy mistrz Polski w wadze ciężkiej Marcin Rekowski, który zmierzy się z Andrasem Csomorem. Na tym samym ringu swoje pierwsze profesjonalne pojedynki stoczą siedemnastoletni Kewin Gruchała oraz Paweł Czyżyk. Obaj to wielokrotni medaliści mistrzostw Polski.

 

Czwartego maja do ringu wyjdą także Kamil Gardzielik oraz niedawni debiutanci Rafał Grabowski i Jan Klimek. W sumie w Kościerzynie kibice zobaczą siedem pojedynków.

 

Karta walk Friday Boxing Night (4 maja, Kościerzyna):

 

Nikodem Jeżewski vs Demetrius Banks 8 rund
Marcin Rekowski vs Andras Csomor 8 rund
Kamil Gardzielik vs Damian Mielewczyk 8 rund
Rafał Grabowski vs Andrei Salakhutdzinau 6 rund
Piotr Podłucki vs TBA 6 rund
Tomasz Czyżyk vs Jan Klimek 4 rundy
Kewin Gruchała vs TBA 4 rundy

Artur Łukaszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie