Tokio 2020: Organizatorzy chcą korzystać z technologii rozpoznawania twarzy

Inne
Tokio 2020: Organizatorzy chcą korzystać z technologii rozpoznawania twarzy
fot. PAP/EPA

Organizatorzy igrzysk olimpijskich 2020 roku w Tokio chcą, po raz pierwszy w historii, skorzystać z technologii rozpoznawania twarzy - wynika z planów zabezpieczenia imprezy, o których poinformowała we wtorek agencja Kyodo.

Sportowcy, trenerzy, działacze i osoby pracujące przy organizacji zawodów byłyby wyposażone w specjalne karty chipowe, na których zapisane byłyby ich rysy twarzy. Taki system sprawdzania tożsamości byłby wykorzystywany przy wejściu na areny czy do wioski olimpijskiej i zastąpiłby tradycyjne akredytacje.

 

Pozwoliłoby to - zdaniem organizatorów - lepiej zabezpieczyć się przed dostępem osób nieupoważnionych, które mogłyby się posługiwać pożyczoną, skradzioną bądź sfałszowaną akredytacją. Poza tym skróciłoby to czas kontroli tożsamości, co może mieć znaczenie przy miejscowym klimacie, m.in. dużej wilgotności powietrza.

 

Plany zabezpieczenia igrzysk wskazują również, że wszystkie areny zostaną otoczone płotami o wysokości do trzech metrów. Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie