Mecz Polska - Korea z dużą frekwencją, bez zakłóceń porządku

Piłka nożna
Mecz Polska - Korea z dużą frekwencją, bez zakłóceń porządku
fot. Cyfrasport

Ponad 1,5 tys. policjantów pracowało przy zabezpieczeniu wtorkowego meczu piłkarskiego Polska – Korea Południowa (3:2) w Chorzowie. Na trybunach zasiadło ponad 53 tys. kibiców, poważniejszych zakłóceń porządku nie było.

Wielki futbol wrócił na chorzowski stadion po ponad ośmiu latach. Tę przerwę wymusiła przedłużająca się modernizacja areny. Po meczu polscy piłkarze komplementowali zgodnie zarówno wygląd obiektu, atmosferę na widowni i stan murawy.

„Prawdziwe emocje powróciły na Stadion Śląski. Jestem bardzo szczęśliwy, że ten obiekt nie stracił nic ze swojej magii, a tysiące gardeł znów mogły poderwać polską reprezentację do sportowej walki. Wierzę, że będzie wielokrotnie areną piłkarskich zmagań, bo taki był cel jej modernizacji” – powiedział marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa, cytowany w komunikacie. Stadion należy do samorządu wojewódzkiego.

Według policji, poza utrudnieniami w ruchu, których trudno było uniknąć, nie odnotowano żadnych poważniejszych zakłóceń porządku. Najwięcej pracy mieli funkcjonariusze „drogówki”. W pobliżu stadionu została zmieniona organizacja ruchu.

Akcja zabezpieczania, w którą byli zaangażowani także – we współpracy ze służbami ochrony, strażnikami granicznymi i miejskimi - policjanci prewencji i kryminalni, zakończyła się długo po północy.

Przygotowujący się do czerwcowych mistrzostw świata w Rosji Polacy wygrali w „Kotle Czarownic” 3:2. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie Piotr Zieliński.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze