Autor słynnego popiersia Ronaldo wykonał je po raz drugi!

Piłka nożna
Autor słynnego popiersia Ronaldo wykonał je po raz drugi!
fot. PAP

Dokładnie rok temu na lotnisku na Maderze światło dzienne ujrzało popiersie Cristiano Ronaldo. Dzieło stworzone przez Emanuela Santosa zostało wyśmiane przez wielu internautów - dziś artysta przedstawił ponowną próbę rekunstrukcji twarzy "CR7".

29 marca 2017 roku port lotniczy na Maderze (wyspie, na której urodził się skrzydłowy) został nazwany imieniem Cristiano Ronaldo. Z tej okazji zostało odsłonięte popiersie z podobizną Portugalczyka. Niestety dzieło stworzone przez Santosa nijak miało się do rzeczywistego wyglądu atakującego Realu Madryt.

Z tego powodu w Internecie pojawiło się wiele memów wyśmiewających zarówno Santosa, jak i Ronaldo. Jednakże pomimo krytyki artysta był zadowolony ze swojej pracy. - Byłem z bratem Cristiano w muzeum w Maderze i z jego reakcji wywnioskowałem, że popiersie naprawdę mu się spodobało. Poprosił jedynie o poprawę zmarszczek, które według niego wizualnie postarzały Cristiano - powiedział Santos w rozmowie z portugalskimi mediami.

Z okazji rocznicy odsłonięcia popiersia "Bleacher Report" poprosiło rzeźbiarza o przygotowanie jeszcze jednej podobizny pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki. Santos miał szansę poprawić się i trzeba przyznać, że tym razem artysta wyszedł z tego zadania z twarzą.

 

 

en, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze