Bayern Monachium rozgromił Borussię Dortmund 6:0! Hat-trick Lewandowskiego!

Bayern Monachium pokonał w sobotę Borussię Dortmund 6:0 w meczu 28. kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie i ustrzelił hat-tricka, Łukasz Piszczek zapisał na swoim koncie natomiast cały mecz i zawaloną bramkę. Bayern jest o krok od mistrzostwa Niemiec.

Przed sobotnim meczem Lewandowski rozegrał 14 spotkań przeciwko Bayernowi w barwach Borussii i 14 spotkań przeciwko Borussii w barwach Bayernu. Starcie 28. kolejki Bundesligi sezonu 2017/18 było więc jego 29. występem w niemieckim klasyku.

Dotąd Polak miał na koncie dziewięć bramek przeciwko swojemu byłemu klubowi. Sytuacja ta uległa zmianie już w piątej minucie sobotniego meczu, kiedy prostopadłym podaniem w pole karne wpuścił go Thomas Mueller. Lewandowski w sytuacji sam na sam z Romanem Burkim nie dał bramkarzowi BVB żadnych szans. I choć powtórki pokazały, że 29-latek był na spalonym, bramka została uznana.

Dwa kolejne gole to zasługa Jamesa Rodrigueza i Muellera, którzy wpisywali się na listę strzelców w 14. i 23. minucie. Lewandowski powiększył swój dorobek jeszcze przed przerwą - w 44. minucie Franck Ribery zabawił się z Piszczkiem jak z dzieckiem, piłka na chwilę zniknęła w gąszczu nóg obrońców i w końcu została wepchnięta do siatki przez sunącego wślizgiem polskiego snajpera. Wynik pierwszej połowy na 5:0 dwie minuty później ustalił Ribery.

Wynik meczu natomiast w 87. minucie ustalił Lewandowski. Tym razem Polak uderzeniem z najbliższej odległości wykończył indywidualną akcję Joshuy Kimmicha.

Do tej pory najwyższym wynikiem w starciu Bayernu z Borussią, w którym brał udział Lewandowski, było zwycięstwo Bawarczyków 5:1 z października 2015 roku. Wtedy polski snajper zdobył dwie bramki. Jeśli natomiast idzie o szczegółowy bilans "Lewego" w niemieckim klasyku - w 14 meczach w barwach BVB Polak odniósł siedem zwycięstw, zanotował dwa remisy i pięć razy poległ. W 15 meczach w barwach Bayernu "Lewy" natomiast dziesięć razy zwyciężył, raz zremisował i cztery razy przegrał.

Na sześć kolejek przed końcem sezonu pierwszy w tabeli Bayern ma na koncie 69 punktów i wyprzedza drugie Schalke 04 Gelsenkirchen o 17 oczek. Jak łatwo policzyć, do zdobycia zostało jeszcze 18 punktów, więc na mistrzostwo Bawarczycy muszą jeszcze chwilę poczekać.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 6:0 (5:0)

Bramki: Lewandowski 5., 44., 87., Rodriguez 14., Mueller 23., Ribery 45. Sędzia: Dankert. Widzów: 75 000.

Bayern: Ulreich - Rafinha, Boateng, Hummels, Alaba (46. Kimmich) - Martinez - Robben, Mueller, James (66. Thiago), Ribery (69. Rudy) - Lewandowski.

Borussia: Burki - Piszczek, Sokratis, Akanji, Schmelzer - Castro (29. Weigl), Dahoud - Goetze (78. Sahin) - Pulisić (74. Philipp), Schuerrle - Batshuayi.

Żółte kartki: Ribery - Weigl.