Szanse Błaszczykowskiego na mundial są zerowe? "To nie Ronaldo"

Piłka nożna

Sytuacja Jakuba Błaszczykowskiego w kontekście wyjazdu na mundial staje się coraz trudniejsza. Piłkarz zmaga się z kontuzją i nie wiadomo kiedy wróci do zdrowia. - Przed Euro 2016 Błaszczykowski pół roku nie grał w klubie, ale był zdrowy i trenował. Teraz nie wiemy, czy jest zdrowy. Szukałem w historii futbolowej czy były podobne przypadki i można je znaleźć - powiedział Roman Kołtoń.

Błaszczykowski jest ważnym ogniwem reprezentacji Adama Nawałki. Od dłuższego czasu boryka się jednak z problemami zdrowotnymi, a to może dać selekcjonerowi do myślenia.

- Lubię Kubę, darzę go mega sentymentem. To zawodnik, który nawet wtedy, kiedy nie grał w klubie, zawsze przyjeżdżał na kadrę i dawał dodatkową jakość. Jeśli on od listopada do czerwca nie zagra ani jednego meczu i nie będzie w kadrze Wolfsburga w ostatnich pięciu kolejkach to dla mnie szanse zerowe - powiedział Tomasz Hajto.

- To poważny człowiek i świetny piłkarz. Nie ma teraz o czym rozmawiać, bo zadecydują najbliższe dwa miesiące czy on będzie w stanie dojść do siebie - zgodził się Andrzej Strejlau.

- Sytuacja jest bardzo trudna, bo nie pomoże mu nawet trener Wolfsburga. Klub nie jest na bezpiecznym miejscu. Nie ma nawiasu, żeby dać Kubie zagrać dwa mecze po to, żeby złapał rytm - powiedział Mateusz Borek.

- Pamiętam dyskusję przed Euro 2016, że Błaszczykowski pół roku nie grał w klubie, ale był zdrowy i trenował. To był jego atut. Teraz nie wiemy, czy jest zdrowy. Szukałem w historii futbolowej czy były podobne przypadki i można je znaleźć. Ronaldo nie grał przez cały sezon w Interze, później zagrał kilka meczów, pojechał na mundial w 2002 roku, zdobył osiem bramek i został królem strzelców - powiedział Roman Kołtoń.

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie