Nowa nadzieja MMA! Dołączy do Jędrzejczyk i Kowalkiewicz?

Sporty walki

Jeszcze nie ma na swoim koncie zawodowych występów w MMA, ale na polu amatorskim zdobyła już mistrzostwo Polski we wszechstylowej walce wręcz oraz brazylijskim ju jitsu. Dodatkowo może pochwalić się kilkunastoletnim stażem w sportach sylwetkowych. O kim mowa? Poznajcie Anitę Bekus, która już niebawem może zawojować klatki największych organizacji MMA.

Bekus ze sportem związana jest całe życie. Na pierwszych zawodach fitness wystartowała mając zaledwie 13 lat, a przygoda ze sportami sylwetkowymi trwała przez kilkanaście lat. Na scenie odnosiła wiele sukcesów, w tym m.in. mistrzostwo świata czy mistrzostwo Europy federacji WFF.


W życiu kieruje się mottem: "Winners never quit, quitters never win” (tłum. "Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"). Uwielbia ciężką pracę, a za sprawą swojego życiowego partnera Marcina Wrzoska postanowiła spróbować swoich sił w sportach walki. Były mistrz KSW okazał się inspiracją do rozpoczęcia nowego życiowego etapu, który niedługo może wskoczyć na zupełnie inny poziom.


- Zaczęłam od boksu, potem kickboxing, a następnie ju jitsu. W startach amatorskich udało się zdobyć mistrzostwo Polski MMA oraz mistrzostwo Polski BJJ. Idzie mi całkiem nieźle i może już niedługo zadebiutuje w zawodowym MMA - mówi Bekus.


Na sali Shark Top Team w Łodzi ma okazje trenować m.in. z Karoliną Kowalkiewicz. Czołowa zawodniczka UFC o klubowej koleżance wypowiada się w samych superlatywach. - Bez dwóch zdań to jedna z najsilniejszych zawodniczek w kategorii słomkowej czy muszej z jakimi miałam okazję trenować. Anita w tym sporcie może osiągnąć naprawdę wiele - ocenia Kowalkiewicz.


Siła wypracowana przez lata podczas przygotowań do startów w fitnessie jest niezwykle cennym atutem Bekus, który już niebawem może być postrachem zawodniczek największych organizacji MMA.


Jakie plany ma Bekus na swoją przyszłość? Czy może liczyć na wsparcie swojego życiowego partnera byłego mistrza KSW Marcina Wrzoska? W jakich organizacjach chciałaby prowadzić swoją zawodową karierę?


W załączonym wideo materiał z Anitą Bekus w roli głównej!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze