Sowiński przed KSW 43: Tego jeszcze nie było!

Sporty walki

Artur Sowiński (18-9-2NC, 6 KO, 7 SUB) już podczas KSW 43 stoczy kolejny pojedynek w organizacji KSW. We Wrocławiu "Kornik" zmierzy się z Salahdinem Parnasse (10-0-1, 1 KO, 4 SUB). - Po raz pierwszy jednak zmierzę się z zawodnikiem, który ma większy zasięg ode mnie i pewnie będzie również szybszy - powiedział Sowiński w rozmowie z Arturem Łukaszewskim oraz Łukaszem Jurkowskim w magazynie Puncher Extra Time.

Jak porażka z Kleberem Koike Erbstem na KSW 41 wpłynęła na Twoje przygotowania?

Artur Sowiński: Wiem przynajmniej, że fikołki nie są moją stroną i w klatce nie należy ich robić. Najbliższa walka, jak każda inna, rozpocznie się w stójce, ale patrząc na nasze style bazowe to żaden z nas nie będzie szukał walki w parterze.

Chcesz się bić w stójce z Salhdinem Parnasse? Nie chcę mi się w to wierzyć...

Wszystko wyjdzie w walce, a ja jestem przygotowany na każdą płaszczyznę walki. Jak każdą inną walkę i tę także będę chciał wygrać. Jestem w MMA od naprawdę długiego czasu i doświadczenie będzie moim atutem. Siła fizyczna również... Po raz pierwszy jednak zmierzę się z zawodnikiem, który ma większy zasięg ode mnie i pewnie będzie również szybszy.

Jak wygląda sprawa zbijania wagi? Zawsze zrzucałeś sporo kilogramów...

Jak dowiedziałem się o walce od razu przedyskutowałem sprawę ze swoim dietetykiem czy damy radę zrzucić tyle kilogramów. Waga leci regularnie, ale jest sporo kilogramów do zrzucenia. Nie chcę kłamać ile ważyłem na początku okresu przygotowawczego, ale było na pewno grubo ponad 80 kilogramów. Zostało mi jeszcze około 12 kilogramów, ale teraz zaczynamy już działać z wodą, więc waga powinna spadać regularnie.

W załączonym materiale wideo wypowiedź Artura Sowińskiego przed KSW 43.

Transmisja gali KSW 43 w sobotę 14 kwietnia od 19:00 w Polsacie Sport Fight i od 20:00 w Polsacie Sport!

 

Bilety na galę KSW 43 do kupienia na eBilet.pl.

 

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie