Białorusin Kulesz podpisał kontrakt z VIVE

Piłka ręczna
Białorusin Kulesz podpisał kontrakt z VIVE

Władysław Kulesz, rozgrywający reprezentacji Białorusi, podpisał pięcioletni kontrakt z PGE VIVE Kielce. 21-letni szczypiornista będzie zawodnikiem 14-krotnych mistrzów Polski od przyszłego sezonu - poinformował klub.

Kulesz jest zawodnikiem białoruskiego SKA Mińsk. Ma 200 cm wzrostu. Gra na pozycji lewego rozgrywającego. W pierwszej reprezentacji swego kraju zadebiutował w 2015 roku. Rozegrał w niej 43 spotkania, w których zdobył 126 bramek.

 

„Dla mnie to jeden z największych talentów europejskiej piłki ręcznej. Cieszę się, bo po takich zawodników zgłasza się bardzo wiele klubów, a my po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy dobrze i mądrze negocjować. Rozmowy z SKA Mińsk również były bardzo pozytywne. Świadczy to o dobrej pozycji klubu, skoro zawodnicy tak perspektywiczni wybierają Kielce jako swoje miejsce na kolejne lata” – powiedział prezes PGE VIVE Kielce Bertus Servaas, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

 

Białorusin podpisał z PGE VIVE pięcioletni kontrakt, który zacznie obowiązywać od przyszłego sezonu. Jak zaznaczył Servaas, kielecki klub nie przewiduje jego wypożyczenia.

 

„To zawodnik młody, perspektywiczny, ale już z dużymi umiejętnościami. Ma za sobą sporo występów w kadrze narodowej i jeśli będzie dobrze pracował, a w to wierzę, to ma szansę stać się jednym z najlepszych zawodników w Europie na swojej pozycji” – komplementował Kulesza trener Tałant Dujszebajew.

 

To kolejny transfer mistrzów Polski. Od nowego sezonu zawodnikami PGE VIVE będą również: środkowy rozgrywający reprezentacji Chorwacji Luka Cindric z Vardaru Skopje, hiszpański lewoskrzydłowy Angel Fernandez Perez (Naturhouse La Rioja), Artsiom Karalek – białoruski obrotowy z francuskiego Saint Raphael Var Handball, prawoskrzydłowy reprezentacji Polski Arkadiusz Moryto z Zagłębia Lubin oraz serbski bramkarz Vladimir Cupara z hiszpańskiego Ademar Leon.

 

Rok później barwy kieleckiego klubu reprezentował będzie bramkarz reprezentacji Niemiec Andreas Wolff z THW Kiel. Od 2020 w drużynie Tałanta Dujszebajewa grać będzie francuski obrotowy Nikolas Tournat z HBC Nantes.

jk, pap

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze