Cracovia podzieliła się punktami z Zagłębiem Lubin

Piłkarze Cracovii w ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywek ekstraklasy zremisowali 2:2 na swoim stadionie z KGHM Zagłębie Lubin. „Pasy” zagrały bez swojego podstawowego pomocnika Damiana Dąbrowskiego, który w trakcie poprzedniego meczu ligowego odniósł ciężką kontuzję.

Przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że krakowianie nie mają już szans na awans do grupy mistrzowskiej. Wydawało się wówczas, iż bardziej na korzystnym wyniku będzie zależeć zespołowi z Lubina. Mógł bowiem stracić ósme miejsce w tabeli na rzecz Arki Gdynia. Jednak w pierwszej połowie nie stworzył on ani jednej tzw. stuprocentowej sytuacji. Co prawda mógł się podobać strzał z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego (30. minuta), ale był on zbyt lekki aby zaskoczył Michala Peskovica.

Po sennej pierwszej połowie więcej emocji kibice przeżywali w drugiej odsłonie.

Pierwsze gola zdobyło Zagłębie. Po strzale z narożnika pola karnego Jakuba Maresa piłka, po rękach krakowskiego golkipera, wpadła do siatki.

Cracovia wyrównała w 72. min. Krzysztof Piątek wykorzystał wówczas rzut karny, który został podyktowany za faul na Mateuszu Wdowiaku.

Także Piątek zdobył gola na 2:1. W 76. min. - pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego Denissa Rakelsa - napastnik "Pasów" dobił piłkę do siatki.

Krakowianie mieli świetne okazje, aby postawić kropkę nad "i", ale to Zagłębie zdobyło jeszcze gola. W doliczonym czasie gry celnym strzałem z daleka popisał się Bartłomiej Pawłowski. Zaraz po tym wydarzaniu na trybuny został odesłany trener Cracovii Michał Probierz.

Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (0:0)

Bramki: Piątek 72 (k), 76 - Mares 51, Pawłowski 90+1

Cracovia: Michal Peskovic - Diego Ferraresso (83. Matic Fink), Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak - Sergei Zenjov (56. Deniss Rakels), Milan Dimun, Miroslav Covilo, Javi Hernandez, Antonini Culina (71. Mateusz Wdowiak) - Krzysztof Piątek.

Zagłębie: Dominik Hładun - Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan - Alan Czerwiński, Jakub Tosik (63. Patryk Tuszyński), Adam Matuszczyk, Filip Starzyński (77. Bartłomiej Pawłowski), Sasa Balic - Jakub Mares, Paweł Żyra (56. Filip Jagiełło).

Żółta kartka - Cracovia: Michal Siplak, Ołeksij Dytiatjew. KGHM Zagłębie Lubin: Sasa Balic, Alan Czerwiński, Jakub Tosik, Jakub Mares, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 2 238.

W doliczonym czasie drugiej połowy na gry na trybuny został odesłany trener Cracovii Michał Probierz.