Brodnicka: Jeśli nie zaprezentuję tego, czego się nauczyłam, to kończę karierę

Sporty walki

- Mam nadzieję, że dużo się nauczyłam. Jeśli nie zaprezentuję tego w ringu to kończę karierę - zadeklarowała przed galą Polsat Boxing Night: Noc Zemsty mistrzyni WBO, Ewa Brodnicka.

Artur Łukaszewski: Mówiłaś, że będziesz szukała współpracy z Gussem Currenem, będziesz szukała amerykańskiego luzu i swobody. Chcielibyśmy wiedzieć, jaki boks zaprezentujesz w pojedynku z Pucek?

Ewa Brodnicka: Mam nadzieję, że dużo się nauczyłam. Jeśli nie zaprezentuję tego w ringu to kończę karierę. Przyjechałam bardzo sztywna, natomiast nawet Tomek (Adamek) zauważył, że jest spora poprawa. Gus twierdzi, że dużo się nauczyłam. Na pewno będę miała bardzo dobrą kondycję. Wyraźnie skróciliśmy moment przerwy, nawet na sparingach. To na pewno zaprocentuje w ringu. Mówił mi o tym też Łukasz Wierzbicki, że minuta odpoczynku między rundami to niesamowicie dużo. Ja wychodzę z założeniem, że chcę dać bardzo dobrą walkę. Skupiam się tylko i wyłącznie na niej. Chcę błyszczeć, chcę wygrać w efektowny sposób. Jeśli się uda to przed czasem, ale ja się na to nie nastawiam.

Czujesz presję związaną z tym, że bronisz mistrzowskiego pasa?

Zawsze jest jakaś presja. Po to ciężko trenuje i po to nabieram pewności siebie na treningach, żeby potem wyjść i obronić to mistrzostwo świata.

 

Cała rozmowa z Ewą Brodnicką w załączonym materiale wideo.

 

O gali Polsat Boxing Night:
 
W sobotę 21 kwietnia w Częstochowie odbędzie się oczekiwane przez fanów i ekspertów hitowe wydarzenie bokserskie – „Polsat Boxing Night: Noc Zemsty”. Na ring wróci były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej − Tomasz Adamek (52-5, 30 KO). W walce wieczoru jego przeciwnikiem będzie mocno bijący Amerykanin Joey Abell (34-9, 32 KO), który w ostatnich sześciu walkach zapisał aż pięć zwycięstw.
 
Po raz drugi, emocjonującą walkę stoczą były mistrz Europy Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) i były mistrz świata Youri Kalenga (23-4, 16 KO). Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Masternak będzie chciał zrewanżować się rywalowi. Stawką pojedynku jest mistrzostwo Europy WBO, a zwycięstwo znacznie przybliży jednego z pięściarzy do walki o mistrzostwo świata.
 
O Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w kategorii junior ciężkiej zmierzą się perspektywiczny Adam Balski (11-0, 8 KO) i Rosjanin Denis Grachev (16-6-1, 9 KO).
 
Rękawice w kategorii średniej powracający po trzyletniej przerwie niepokonany na zawodowym ringu Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) i niebezpieczny Namibijczyk Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO).
 
W wadze superpiórkowej o mistrzostwo świata WBO powalczą panie - broniąca tytułu Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) i Kanadyjka Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO).
 
W walce kategorii półciężkiej zmierzą się perspektywiczny Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) i Emmanuel Danso (28-2, 23 KO) określany mianem „Tysona z Ghany”. Polak jest faworytem tej walki, ale Ghańczyk zapowiada sprawienie ogromnej niespodzianki.
 
Walka o tytuł Mistrza Polski w wadze półśredniej będzie toczyć się w rewanżowym starciu pomiędzy Łukaszem Wierzbickim (15-0, 6 KO) a Michałem Żeromińskim (13-3-1, 1 KO). Kontrowersyjne rozstrzygnięcie pierwszej walki i zwycięstwo Wierzbickiego nie przekonało wielu kibiców. Druga odsłona ma rozwiać wszelkie wątpliwości, który z nich jest lepszym pięściarzem.
 
Natomiast w wadze superlekkiej pojedynek stoczą Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) i Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO).
 
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 
o Mistrzostwo Europy WBO w kategorii junior ciężkiej:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
 
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
 
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)
 
o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
 
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie