Złoto mistrzostw Polski dla siatkarzy z Bełchatowa!

Siatkówka
Złoto mistrzostw Polski dla siatkarzy z Bełchatowa!
fot. pzps.pl

Siatkarze EKS Skry Bełchatów pokonali w finale KS Metro Warszawa 3:0 i wywalczyli złoty medal mistrzostw Polski juniorów. Brązowy medal zdobyła ekipa AKS V LO Rzeszów.

Mecz o złoty medal turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów od początku zapowiadał się niezwykle ciekawie. Po dwóch stronach siatki spotkała się warszawska drużyna, która podczas zawodów w Kętrzynie przegrała tylko jeden mecz i w świetnym stylu pokonała w półfinale KS Gwardię Wrocław 3:0. A także EKS Skra Bełchatów, która jako jedyna nie przegrała żadnego meczu w Kętrzynie.

 

Już w pierwszy secie kibice, którzy do ostatniego miejsca wypełnili halę MOSiR byli świadkami  bardzo długich i ciekawych akcji, a także mocnych zagrywek. Początkowo na prowadzenie wysunęli się podopieczni Jacka Jankowskiego 17:14, ale gdy w polu serwisowym po stronie Skry stanął Wiktor Nowak to właśnie bełchatowianie objęli prowadzenie 18:17. Od tego momentu warunki gry zaczęli dyktować siatkarze z Bełchatowa. Wygraną w premierowej odsłonie meczu asem serwisowym zakończył Mikołaj Sawicki 25:21.

 

Skra Bełchatów poszła za ciosem w drugiej części meczu. Zawodnicy utrzymywali wysoką skuteczność w ataku i nie zwalniali ręki w ataku. Drużyna ze stolicy robiła, co mogła, aby nawiązać walkę z przeciwnikiem, ale ostatecznie musiał uznać wyższość bełchatowian 20:25.

 

W trzecim secie żadnej z drużyn nie można było odmówić walki. Do stanu 8:8 zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Następnie siatkarze z Bełchatowa odskoczyli na cztery oczka 12:8. Niestety w tym fragmencie gry drobnej kontuzji doznał Mateusz Witek, atakujący Metra Warszawa. Warszawianie walczyli do końca, ale to siatkarze EKS Skry kontrolowali grę i wygrali 25:22. MVP: Wiktor Nowak.

 

W rozegranym wcześniej meczu o III miejsce KS Gwardia Wrocław przegrała z AKS V LO Rzeszów 0:3. Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) tego spotkania otrzymał Mateusz Poręba.

 

Finał MP juniorów (Kętrzyn, 2018-04-15):

 

EKS Skra Bełchatów – KS Metro Warszawa 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)

 

EKS Skra: Wiktor Nowak, Mikołaj Sawicki, Michał Hoszman, Hubert Węgrzyn, Marcin Marciniak, Sebastian Adamczyk – Przemysław Stąsiek (libero) oraz Mikołaj Kałkowski.
KS Metro: Jan Kopyść, Dominik Żukowski, Bartłomiej Giza, Bartosz Firszt, Adrian Gwardiak, Mateusz Witek – Patryk Praca (libero) oraz Jakub Sakowski.

 

Nagrody indywidualne MP juniorów – Kętrzyn 2018:

MVP: Mikołaj Sawicki (EKS Skra Bełchatów)

Najlepszy rozgrywający: Wiktor Nowak (EKS Skra Bełchatów)
Najlepszy przyjmujący: Bartosz Firszt (KS Metro Warszawa)
Najlepszy atakujący: Mateusz Witek (KS Metro Warszawa)
Najlepszy blokujący: Sebastian Adamczyk (EKS Skra Bełchatów)
Najlepszy libero: Patryk Praca (KS Metro Warszawa).

RM, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie