Polsat Boxing Night. To będzie prawdziwa zemsta? "Ciągle robi postępy"

Sporty walki

Gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty odbędzie się już w najbliższą sobotę w Częstochowie! Stawką jednej z walk będzie mistrzostwo świata WBO. Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) w pierwszej obronie pasa zmierzy się z Kanadyjką Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO).

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

PPV (KLIK)

 

Brodnicka jest mistrzynią WBO w wadze superpiórkowej, a w pierwszej obronie tytułu zmierzy się z Pucek. Kanadyjka określa samą siebie jako "często zbyt agresywną", ale to właśnie taki styl ma jej przynieść największy sukces w karierze. Polka nie dopuszcza jednak takiego scenariusza - trenowała pod okiem Gusa Currena, który miał jej nauczyć "amerykańskiego luzu".


Janusz Pindera: Czekam na dobry boks w jej wykonaniu. O jej rywalce ciężko mi coś powiedzieć, bo... o niej nie słyszałem! Obie mają mało wygranych przed czasem, ale tym bym się nie sugerował. Rundy u kobiet mają po dwie minuty, a przy dobrym przygotowaniu fizycznym, to trzeba bić bardzo mocno. Myślę, że Brodnicka jest faworytką, bo robi postępy.

 

Grzegorz Proksa: Chcemy zobaczyć to, co sama zapowiada, czyli więcej luzu w jej wykonaniu. Jest zdecydowaną faworytką, ale w ringu musi zrobić swoje. To dla niej Noc Zemsty może nie ze względu na rywalkę, ale na docenienie. Brodnicka "ślizgała" się po werdyktach w kilku walkach i na pewno będzie chciała pokazać swoją wartość.

 

Andrzej Kostyra: Brodnicka robi postęp z walki na walkę. Krytycy zarzucali jej, że za często klinczuje i w tym też jest postęp. Myślę, że pomoże jej fakt, że była na obozie z Tomaszem Adamkiem, który wprowadzał pewien luz. To powinno się przełożyć na jej formę. Pucek miała swoje problemy z bulimią, musi pogodzić pracę z boksem. Dla mnie Ewa jest wyraźną faworytką.

Analiza walki Brodnicka - Pucek w załączonym materiale wideo.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

PPV (KLIK)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie