WT w siatkówce plażowej: Wygrane Bryla i Fijałka oraz Kantora i Łosiaka

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Wygrane Bryla i Fijałka oraz Kantora i Łosiaka

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak odnieśli zwycięstwa w pierwszej kolejce fazy grupowej World Touru w siatkówce plażowej w chińskim Xiamen. W turnieju głównym uczestniczy pięć polskich par.

Bryl i Fijałek pokonali w gr. D Włochów Alexa Ranghieriego i Marco Caminatiego 2:0 (25:23, 21:12), a Kantor i Łosiak wygrali w gr. A z zawodnikami gospodarzy Li Zhuoxin, Li Lei 2:0 (21:11, 21:16). Obie polskie pary w piątek będą rywalizować o pierwsze miejsca w grupach, chociaż awans do rundy pucharowej mają już zagwarantowany.

 

Dwa spotkania w czwartek w gr. F rozegrali Jakub Szałankiewicz i Mariusz Prudel. Najpierw przegrali z Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą 1:2 (19:21, 21:19, 9:15), a potem - w meczu o trzecią pozycję i jednocześnie pozostanie w zawodach - zwyciężyli Szwajcarów Nico Beelera i Marco Krattigera 2:0 (21:12, 21:16).

 

W gr. D kobiet startują dwa polskie pary Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska oraz Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek. Pierwszy duet przegrał ze Szwajcarkami Niną Betschart i Tanją Hueberli 0:2 (15:21, 15:21), zaś Kołosińska i Kociołek zostały pokonane przez Amerykanki April Ross i Alix Klineman 2:0 (21:13, 22:20). W tej sytuacji w piątek Polski powalczą w bezpośredniej potyczce, a tylko triumfatorki pozostaną w turnieju.

 

W eliminacjach odpadli Martyna Kłoda i Agata Ceynowa oraz Maciej Rudol i Kacper Kujawiak.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie