LSK: Trener Aleksandersen rozstał się z BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Siatkówka
LSK: Trener Aleksandersen rozstał się z BKS Profi Credit Bielsko-Biała
fot. Cyfrasport

Mecz BKS Profi Credit Bielsko-Biała z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna zakończył się zwycięstwem 3:0 drużyny z Bielska-Białej, która zajęła ostatecznie 7. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Na tej podstawie i w związku ze zmianą polityki transferowej ze względu na sytuację finansową na następny sezon, Zarząd Bialskiego Klubu Sportowego SA i trener Tore Aleksandersen wspólnie postanowili zakończyć współpracę.

Wraz z odejściem trenera Tore Aleksandersena zmienia się trzyletni plan, zakładający stały postęp w wynikach i wsparciu finansowym BKS Profi Credit Bielsko-Biała. W sezonie 2017/18 celem drużyny było sięgnięcie po medal mistrzostw Polski, a w kolejnym po tytuł najlepszej drużyny w kraju. Zmiana trenera i realiów finansowych spółki spowodowała, że Zarząd Bialskiego Klubu Sportowego SA musi zmienić politykę transferową. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie zespół z Bielska-Białej składać się będzie z młodych utalentowanych siatkarek, które wzmocnione kilkoma doświadczonymi zawodniczkami będą walczyć o najlepsze miejsce w lidze.

Aleksandersen dołączył do zespołu w grudniu 2016 roku. Od tego czasu prowadził siatkarki z Bielska-Białej w 47 meczach ligowych i Pucharze Polski. Pod jego kierownictwem BKS Profi Credit Bielsko-Biała wygrał 22 mecze (21 ligowych i 1 Pucharu Polski) i przegrał 25 (23 ligowe i 2 pucharowe). Aleksandersen jest jednym z nielicznych trenerów zespołu z Bielska-Białej w ostatnich latach, który miał okazję "dotrwać" jako trener aż do końca sezonu...

– Mimo trzyletniej umowy z trenerem Aleksandersenem zdecydowaliśmy się na zakończenie naszej współpracy. Trenerowi dziękujemy za półtora sezonu, jakie spędził w naszym klubie. Szczególne podziękowania należą się za końcówkę poprzedniego sezonu, w której zupełnie odmienił oblicze gry naszej drużyny, dzięki czemu z ostatniego miejsca w tabeli awansowaliśmy na siódme. Przykro nam, że w tym sezonie nie mieliśmy już tak wiele powodów do radości – powiedział Prezes Bialskiego Klubu Sportowego SA Andrzej Pyć.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować Zarządowi Bialskiego Klubu Sportowego SA za możliwość pracy dla BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Chciałbym również podziękować zawodniczkom i mojemu sztabowi szkoleniowemu za bardzo dobrą współpracę podczas mojego pobytu tutaj. Czasami ma się duże plany i cele dotyczące tego, co można osiągnąć ze swoim zespołem, ale niestety ten sezon nie spełnił naszych oczekiwań. Przykro mi, że nie mogłem dać klubowi większego sukcesu, ponieważ myślę, że mogliśmy osiągnąć o wiele więcej w tym sezonie. Na tej podstawie i przy zmianie polityki transferowej zadecydowaliśmy, że zakończenie współpracy będzie najlepsze dla obu stron. Życzę BKS Profi Credit Bielsko-Biała wszystkiego najlepszego na nadchodzący sezon! – stwierdził Aleksandersen.

RM, siatkowka.bks.bielsko.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze