Rzeszowski pech na Podpromiu! ŁKS w finale Ligi Siatkówki Kobiet

W trzecim meczu półfinału Ligi Siatkówki Kobiet Developres SkyRes Rzeszów przegrał z ŁKS Commercecon Łódź 2:3. Gospodynie prowadziły już 2:1 i 20:14 w czwartej partii, a mimo to rywalki zdołały wygrać to starcie... Dzięki temu zwycięstwu łodzianki zameldowały się w finale, w którym zmierzą się z Chemikiem Police.

Pierwsze spotkanie półfinałowe, które rozegrano w Rzeszowie, przyniosło kibicom sporo emocji. Siatkarki Developres SkyRes wygrały we własnej hali 3:2. W drugim meczu podopieczne trenera Michała Maska wyrównały stan półfinałowej rywalizacji, wygrywając w Łodzi 3:1. Finałowego rywala Chemika miało więc wyłonić spotkanie numer trzy, a rywalizacja powróciła do Hali Podpromie.

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Łodzi (1:5), które utrzymywały dystans również w środkowej części seta (10:16). W końcówce, gdy Zuzanna Efimienko zaskoczyła rywalki zagrywką (11:18), wydawało się, że przyjezdne mają seta pod kontrolą. Rzeszowianki ruszyły jednak do odrabianie strat i doprowadziły do rywalizacji na przewagi. Zwycięsko wyszły z niej siatkarki ŁKS, a ostatni punkt skuteczną zagrywką zdobyła Izabela Kowalińska (27:29).

Drugiego seta od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie, które przy zagrywkach Anny Kaczmar uzyskały przewagę 5:0. Łodzianki szybko odzyskały inicjatywę, wykorzystując błędy rywalek wyszły na prowadzenie (9:13). Tym razem to gospodynie goniły wynik. Wyrównana walka trwała do stanu 18:17. Później, siedem kolejnych piłek padło łupem rzeszowianek. Skutecznym atakiem z prawego skrzydła Adela Helić dała swej drużynie piłkę setową, a w kolejnej akcji piłka po ataku Katarzyny Sielickiej wylądowała za linią boczną, kończąc seta (25:17).

Trzecia partia to znów mocne otwarcie gospodyń, tym razem przy zagrywkach Helene Rousseaux (9:1). W kolejnych akcjach siatkarki Developres SkyRes nie zwalniały tempa, a ich przewaga szybko urosła do dziesięciu oczek (14:4). Przy takiej różnicy punktowej i dominacji na parkiecie, gospodynie kontrolowały sytuację. Skuteczny atak Helić ustalił wynik tej, bardzo jednostronnej części meczu na 25:11.

W czwartym secie gospodynie dość szybko zaczęły budować przewagę (8:5), a ich mocną bronią znów była zagrywka. W środkowej części seta miały już wyraźną przewagę (16:7), a później prowadziły jeszcze 20:14. Rywalki ruszyły w pogoń, w końcówce zdołały odrobić straty przy kapitalnej grze (w ataku i bloku) Kowalińskiej (22:22). Emocje sięgnęły zenitu, a seta zakończyła zacięta walka na przewagi, którą zakończył autowy atak Jeleny Blagojević (26:28).

W tie-breaku znów oglądaliśmy wyrównaną walkę. Przy zmianie stron punkt zaliczki miały siatkarki ŁKS (7:8). Później, dzięki dobrej grze blokiem przewagę uzyskały rzeszowianki (11:9), przyjezdne odrobiły straty (12:12). Po autowym ataku Katarzyny Żabińskiej łodzianki miały piłkę meczową (13:14), a skuteczny blok w kolejnej akcji zakończył to dramatyczne spotkanie. MVP: Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Hala Podpromie znów nie przyniosła szczęścia ekipie z Rzeszowa. W sobotę i niedzielę siatkarze Asseco Resovii przegrali tu dwa mecze z Indykpolem AZS Olsztyn, tracąc szansę na awans do półfinału PlusLigi...

Wcześniej w finale LSK zameldowały się siatkarki Chemika Police. Mistrzynie Polski w półfinałowej rywalizacji były lepsze od Grot Budowlanych Łódź, wygrywając 2–1 (3:1, 0:3, 3:1).

Trzeci mecz półfinałowy:

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (27:29, 25:17, 25:11, 26:28, 13:15)

Developres SkyRes: Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska, Anna Kaczmar, Monika Ptak, Jelena Blagojevic, Adela Helic – Agata Sawicka (libero) oraz Agnieszka Rabka, Julia Andruszko, Pola Nowakowska, Klaudia Kaczorowska.
ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska, Deja McClendon, Katarzyna Sielicka, Izabela Kowalińska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Athina Papafotiou – Krystyna Strasz (libero) oraz Izabella Szyjka, Agata Wawrzyńczyk, Dominika Mras, Julita Rafałko.

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 2–1 dla ŁKS.

Półfinały LSK 2017/18:

2018-04-15: Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (16:25, 25:14, 25:20, 25:19)
2018-04-17: Grot Budowlani Łódź – Chemik Police 3:0 (25:24, 25:17, 25:22)

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 2–1 dla Chemika. Awans do finału: Chemik Police.

2018-04-16: Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:22, 25:21, 16:25, 27:29, 15:7)
2018-04-19: ŁKS Commerceon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:12, 19:25, 25:11, 25:20)

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 2–1 dla ŁKS Commercecon. Awans do finału: ŁKS Commercecon Łódź.