Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

Rewelacja sezonu Trefl Gdańsk rozpoczyna rywalizację w półfinale PlusLigi. Rywalem gdańszczan jest PGE Skra Bełchatów, która uchodzi za faworyta tej rywalizacji. Transmisja pierwszego półfinałowego spotkania Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport!

Gospodarze o awans do strefy medalowej stoczyli zaciętą walkę z Jastrzębskim Węglem. Rywalizację rozstrzygnął trzeci mecz, w którym zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. Bełchatowianie półfinał PlusLigi zapewnili sobie zajmując drugie miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. W tej fazie rozgrywek ekipa Roberto Piazzy dwukrotnie pokonała gdańszczan, zdobywając komplet punktów. W styczniowym finale Pucharu Polski górą byli jednak podopieczni Andrei Anastasiego, którzy wygrali 3:0.


Jeszcze bardziej imponujące osiągnięcia w tym przedziale czasowym ma Skra. Zaledwie raz nie zdołała awansować do półfinału, a pięciokrotnie triumfowała. Środkowy PGE Skry Bełchatów Srecko Lisinac przed półfinałami play off PlusLigi przyznał, że celem jego drużyny jest odzyskanie po czterech latach mistrzowskiego tytułu. - Chcemy wreszcie zrealizować cel, o którym wszyscy marzymy - powiedział Serb.

 

Jako jedyni w tym gronie złotego medalu w dorobku nie mają jak na razie gdańszczanie. Założony w 2005 roku klub może pochwalić się jednym krążkiem, wywalczonym trzy lata temu srebrem. W „czwórce” znalazł się po trzeci w ostatnich 10 latach.

 

Jeszcze na początku tego sezonu jego los był zagrożony z powodu kłopotów finansowych powstałych wskutek wycofania się jednego z kluczowych sponsorów – Lotosu. Przeprowadzono zbiórkę crowdfundingową, a zespół prowadzony przez Andreę Anastasiego błysnął, triumfując w styczniu w Pucharze Polski. Ostatnie miesiące były udane dla Trefla nie tylko z powodu tego sukcesu – wygrał on 17 kolejnych pojedynków. Serię przerwała sobotnia porażka z Jastrzębskim Węglem. Dzień później w decydującym pojedynku ekipa z województwa pomorskiego wygrała 3:2. - Co mogę powiedzieć po tym meczu - prawdopodobnie postarzałem się o kolejne 10 lat i mam jeszcze więcej siwych włosów – podsumował cytowany na stronie rozgrywek Anastasi.

 

Rywalizacja o wejście do finału będzie odbywać się do dwóch zwycięstw. Gospodarzami środowych spotkań będą zespoły niżej sklasyfikowane w tabeli tuż przed rozpoczęciem play off.

 

Transmisja pierwszego półfinałowego spotkania Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport od godziny 17:30.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie