Łomacz: Rozstrzygniemy półfinał na swoją korzyść

Siatkówka
Łomacz: Rozstrzygniemy półfinał na swoją korzyść
fot. PAP

- W rewanżu zagramy z wielką determinacją i jestem pewien, że tak, jak w Gdańsku rozstrzygniemy tą rywalizację na swoją korzyść - przyznał przed sobotnim drugim półfinałem ekstraklasy siatkarzy z Treflem Gdańsk rozgrywający PGE Skry Bełchatów Grzegorz Łomacz.

Obie drużyny spotkają się w sobotę o godz. 17.30 w bełchatowskiej hali. Ten mecz może zdecydować o miejscu w finale dla gospodarzy. Gra toczy się bowiem do dwóch wygranych, a PGE Skra triumfowała 3:2 w pierwszym półfinałowym starciu rozegranym w środę w Gdańsku.

Siatkarze PGE Skry przyznają, że ten pojedynek nie był dla nich łatwy, ale – jak dodają – zwycięstwo w trudnych okolicznościach dodało im wiary. Dwukrotnie bowiem przegrywali w setach – 0:1 i 1:2.

 

- Kluczem do sukcesu było przezwyciężenie trudnych momentów. Mieliśmy swoje szanse, żeby dogonić rywali w pierwszy secie, trzeciego sami wypuściliśmy z rąk, ale pozytywne było to, że nie załamaliśmy się i cały czas graliśmy konsekwentnie. Chcieliśmy wydrzeć to zwycięstwo i to się udało. To duży plus - ocenił Łomacz.

Libero ekipy z Bełchatowa Kacper Piechocki dodał, że jego zespół przetrwał walkę, kiedy wynik był na styku i "cieszy to, że wszyscy jako drużyna pokazaliśmy charakter". Zaznaczył bowiem, że w play off liczą się zwycięstwa.

Obaj gracze wicemistrzów kraju zapewniają, że są gotowi do rewanżu i ich zespół zamierza rozstrzygnąć półfinałową rywalizację na swoją korzyść.

- Czasu na regenerację nie było dużo, ale niejeden taki intensywny mecz już rozegraliśmy. Jesteśmy w pełni skoncentrowani i gotowi na rewanż. Jestem pewny, że zagramy w nim z wielką determinacją i tak, jak w Gdańsku rozstrzygniemy to na swoją korzyść – zapewnił rozgrywający gospodarzy.

O zmęczenie i wolę walki nie martwi się także Piechocki. Jak tłumaczył, "po to trenowaliśmy ciężko przez 10 dni pomiędzy rundą zasadniczą, a półfinałem, żeby naładować baterie i być w stu procentach gotowym na całe play off". "Już nie możemy doczekać się tego rewanżu" – zaznaczył Piechocki.

W drugiej półfinałowej parze broniąca tytułu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rywalizuje z Indykpolem AZS Olsztyn. W pierwszym meczu zwyciężyli kędzierzynianie 3:2. Rewanż przed własną publicznością rozegrają w sobotę o godz. 20.30.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze