N'Gapeth będzie grał w Katarze!

Siatkówka
N'Gapeth będzie grał w Katarze!
fot. Modena Volley

Earvin N'Gapeth zdecydował się wystąpić w tegorocznej edycji Pucharu Emira Kataru. Francuz, który od przyszłego sezonu będzie bronił barw Zenita Kazań postanowił związać się krótkoterminową umową z zespołem Al-Rayyan.

N'Gapeth będzie bezsprzecznie największą gwiazdą turnieju, który potrwa do 12 maja. Drużyna Al-Rayyan w obecnym sezonie zgarnęła już cztery trofea, zwyciężając w rozgrywkach o Superpuchar Kataru, Mistrzostwach Klubów Arabskich a także w krajowej lidze oraz pucharze. Co więcej w całym sezonie ligowym nie przegrała ona ani razu. Zakontraktowanie Francuza świadczy o wielkiej determinacji działaczy, by sięgnąć po kolejny tytuł.

 

Na turniej zostali zaproszeni również inni siatkarze spoza Bliskiego Wschodu. Drużynę Al-Ahli będzie wspierać Tine Urnaut z Azimutu Modena, natomiast w szeregi Al-Arabi Doha wejdą Nimir Abdel-Aziz z Revivre Milano oraz Artur Udrys z Guangdong Shenzhen Volleyball.

 

Dla klubów z Kataru Puchar Emira (odpowiednik europejskiego księcia) jest turniejem bardzo prestiżowym, dlatego kluby rokrocznie decydują się na ściągnięcie do siebie gwiazd światowej siatkówki. W przeszłości udział w tych rozgrywkach brali tacy siatkarze jak: Mariusz Wlazły, Paweł Adamajtis, Wilfredo Leon, Georg Grozer, Facundo Conte czy Osmany Juantorena.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie