Bilety na mecz Polska - Kanada rozeszły się jak świeże bułeczki

Siatkówka
Bilety na mecz Polska - Kanada rozeszły się jak świeże bułeczki
fot. Cyfrasport

Zaledwie 28 minut kibice męskiej reprezentacji Polski potrzebowali by wykupić pierwszą pulę 1 300 biletów na mecz towarzyski Polska – Kanada, który odbędzie się 21 maja w Opolu. Kolejna pula trafi do sprzedaży po majowym weekendzie.

Operatorzy systemu sprzedaży www.kulturairozrywka.pl przyznają, że zainteresowanie było tak duże, że nawet doszło do zablokowania systemu. Już przed rozpoczęciem wczorajszej sprzedaży na jej otwarcie czekało kilkuset zainteresowanych.  – Nie ukrywam, że już kilka dni wcześniej przewidywaliśmy ogromny popyt na mecz w Opolu. To wynikało z telefonów i maili do naszego związku (Opolski Związek Piłki Siatkowej – przyp. red.), jak i magistratu. Skala jest dla nas miłym zaskoczeniem – mówi Wademar Kobienia – członek Zarządu PZPS, prezes Opolskiego WZPS. – To dowodzi, jak ogromne jest zainteresowanie reprezentacją mistrzów świata, nowym trenerem – Vitalem Heynennem i całe szczęście, że mamy dwa turnieje Lig Narodów – w Katowicach i Krakowie oraz Łodzi – dodaje.

Mecz, który odbędzie się w odnowionym, a właściwie niemal na nowo wybudowanym opolskim Okrąglaku to konsekwentne działanie władz miasta. Przypomnijmy – w grudniu ubiegłego roku w tym obiekcie rozegrano mecze Klubowych Mistrzostw Świata z udziałem mistrza Polski – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Faktycznie, Arkadiusz Wiśniewski – prezydent Opola znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, że siatkówka dla Opolszczyzny, dla mieszkańców stolicy województwa jest sportem kluczowym i konsekwentnie promuje siatkówkę.  Wokół majowego meczu udało się zgromadzić pokaźną grupę miejskich firm – sojuszników. Za to władzom Opola i firmom zaangażowanym w mecz Polska – Kanada serdecznie dziękuję – podkreśla Waldemar Kobienia.

Maj zapowiada się, jako wielkie święto siatkówki na Opolszczyźnie. Już w najbliższą środę, w Bełchatowie  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpocznie z PGE Skrą  batalię w obronie mistrzostwa Polski, a potem wyjedzie do rosyjskiego Kazania na turniej finałowy Ligi Mistrzów (12-13 maja). – W maju  i początek czerwca czeka nas siatkarski maraton z udziałem tak drużyn klubowych, jak i kadr narodowych – zarówno męskiej, jak i żeńskiej. Serdecznie polecam obecność w tych siatkarskich świętach i przypominam, że można nabywać bilety na mecze reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w Ligach Narodów – dodaje Kobienia.

Bilety nabywać będzie można poprzez portal ebilet.pl.

Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące Siatkarskiej Ligi Narodów.

W tym sezonie po raz pierwszy rozegrany zostanie cykl Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet i Mężczyzn, który zastąpi dotychczasowe World Grand Prix i Ligę Światową.

Polska będzie gospodarzem aż czterech turniejów – dwu żeńskich (Bydgoszcz: 5-7 czerwca, Wałbrzych: 12-14 czerwca) i dwu męskich (Katowice: 25 maja, Kraków 26-27 maja, Łódź: 1-3 czerwca). To kolejny dowód, że Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej traktuje Polskę, jako kluczowe miejsce na globalnej mapie siatkarskiej.

Fanom żeńskiej siatkówki zaprezentują się w naszym kraju: Argentyna, Belgia, Niemcy (Bydgoszcz) oraz Dominikana, Japonia, Rosja (Wałbrzych). Przypomnijmy, że biało-czerwone w poprzednim sezonie zwyciężyły w II dywizji WGP.

Z kolei w męskich turniejach na żywo wystąpią w Polsce: Kanada, Korea Płd., Rosja (Katowice i Kraków) oraz Chiny, Francja, Niemcy (Łódź).

Siatkarska Liga Narodów – wspólny projekt FIVB, IMG i 21 federacji krajowych – zaprezentuje siatkówkę w bezprecedensowy sposób, bazując na innowacyjnych rozwiązaniach prezentacji sportu podczas Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Zarówno w lidze mężczyzn i kobiet 12 zespołów stałych i 4 zespoły pretendujące będą walczyły ze sobą, aby zostać mistrzem Siatkarskiej Ligi Narodów. Mecze będą rozgrywane w formacie każdy z każdym. W sumie w czasie sezonu  rozegranych zostanie 130 spotkań, a każdy zespół zagra minimum 15 meczów. Każdy kraj stały będzie gościł przynajmniej jedną grupę, przybliżając Siatkarską Ligę Narodów fanom na całym świecie. Przekraczając granice technologii, innowacji i transmisji cyfrowej, telewidzowie zobaczą zmagania sportowców światowej klasy z nowej i zróżnicowanej perspektywy.

W turnieju kobiet, Brazylia, Włochy, Stany Zjednoczone, Chiny, Serbia, Holandia, Tajlandia, Turcja, Korea Południowa, Niemcy, Japonia i Rosja są reprezentacjami stałymi, a Argentyna, Dominikana, Polska i Belgia drużynami pretendującymi.

W premierowej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet reprezentacja Polski zagra na najwyższym poziomie rozgrywek. To efekt ubiegłorocznego sukcesu w poprzednim formacie rozgrywek – World Grand Prix, kiedy to biało-czerwone wygrały II dywizję WGP.

CM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze