UFC: Czwarta walka włączona do Galerii Sław (WIDEO)

Sporty walki

Podczas gali UFC 224 włodarze amerykańskiej organizacji postanowili włączyć czwarty pojedynek do Galerii Sław. Na wyróżnienie zasłużyła konfontacja z gali UFC 139 z 2011 roku, a dokładniej walka Mauricio Shoguna Ruy z Danem Hendersonem.

Henderson (32-15, 16 KO, 2 SUB) i Rua (25-10, 20 KO, 1 SUB) z pewnością za swoje osiągnięcia mogą liczyć w przyszłości na włączenie do Galerii Sław. Zanim jednak dojdzie do indywidualnych wyróżnień, to zawodnicy zostali docenieni za walkę z gali UFC 139.

Zestawienie, które odbyło się w listopadzie 2011 roku, już przeszło do historii MMA. Scenariusz walki zmieniał się jak w kalejdoskopie, a szansę na zwycięstwo miał każdy z nich. Początek walki zdecydowanie należał do Hendersona, ale w mistrzowskich rundach Rua był bliski odwrócenia losów pojedynku. Ostatecznie na kartach punktowych sędziów jednogłośną decyzją zwyciężył popularny "Hendo".

Henderson i Rua zostawili w oktagonie sporo zdrowia, ale ich wysiłek został doceniony. Za swój występ otrzymali bonus za walkę wieczoru, a po prawie siedmiu latach walka jako czwarta w historii została włączona do Galerii Sław UFC.

Wcześniej na takie wyróżnienie zasłużyły konfrontacje Forresta Griffina ze Stephanem Bonnarek z finału pierwszego sezonu programu The Ultimate Fighter, rewanżowa walka Matta Hughesa z Frankiem Triggiem o pas mistrzowski w kategorii półśredniej z gali UFC 52 oraz konfrontacja Marka Colemana z Petem Williamsem z gali UFC 17.

Galeria Sław UFC "skrzydło walk":

Forrest Griffin vs Stephan Bonnar - włączona 6 lipca 2013 roku (finał The Ultimate Fighter 1)

Matt Hughes vs Frank Trigg II - włączona 11 lipca 2015 roku (UFC 52)

Mark Coleman vs Pete Williams - włączona 10 lipca 2016 roku (UFC 17)

Shogun Rua vs Dan Henderson - włączona 12 maja 2018 roku (UFC 139)

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze