Przed ostatnią kolejką Legia ma 67 punktów i o trzy wyprzedza Jagiellonię Białystok. Jeżeli broniący tytułu warszawscy piłkarze nie przegrają w Poznaniu z Lechem, to bez oglądania się na wynik spotkania Jagiellonii z Wisłą Płock wywalczą mistrzostwo. Klub z Białegostoku potrzebuje natomiast swojego zwycięstwa oraz porażki lidera. Początek niedzielnych meczów o godz. 18.

 

Lech (60 pkt) zakończy sezon na trzecim miejscu niezależnie od wyników meczów ostatniej kolejki. We wtorek - po rozmowach Ekstraklasy SA z przedstawicielami Lecha, Legii i Jagiellonii - ustalono, że w przypadku zdobycia tytułu po meczu w Poznaniu piłkarze Legii jak najszybciej wrócą do stolicy, gdzie odbędzie się ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali. Dekoracji na stadionie w Poznaniu nie będzie ze względów bezpieczeństwa.

 

Jeżeli po tytuł sięgnie Jagiellonia, zespół Ireneusza Mamrota świętować będzie w Białymstoku. W środę od przedstawicieli Ekstraklasy SA, szczegóły dotyczące ceremonii dekoracji, konkretnej godziny oraz miejsca są jeszcze uzgadniane i mają zostać przekazane przez Legię.

 

Więcej wiadomo na temat miejsca, gdzie w niedzielę będzie gościł prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki. Jak poinformowała spółka prowadząca rozgrywki, w związku z ustaleniami dotyczącymi miejsc ewentualnych ceremonii szef Ekstraklasy SA będzie obecny na meczu w Białymstoku, by tam wręczyć trofeum, gdyby mistrzostwo zdobyła Jagiellonia. Jeśli mistrzem zostanie Legia, prezes zdąży przemieścić się do Warszawy na ceremonię Legii z udziałem kibiców stołecznego klubu. Potwierdzono, że w związku z ustaleniami z klubami dotyczącymi przeniesienia ceremonii do stolicy, medale nie będą zabierane do Poznania.

 

Jeżeli chodzi o samolot powrotny dla drużyny Legii, kwestie logistyczne leżą w gestii warszawskiego klubu. Jeśli zaś chodzi o kibiców stołecznej ekipy, którzy będą wracać z Poznania, Lech ze swojej strony współpracuje z policją i PKP nad tym, aby fani Legii mogli jak najszybciej opuścić stadion i udać się w drogę do Warszawy. Chodzi zarówno o transport drogowy jak i pociągami specjalnymi.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w przypadku mistrzostwa dla Legii jeden z wariantów zakłada ceremonię rozpoczynającą się już w niedzielne popołudnie i obejmującą oglądanie meczu na telebimach na stadionie przy Łazienkowskiej. Ekstraklasa SA czeka na decyzje Legii i daje warszawskiemu klubowi wolną rękę.

 

Jeżeli chodzi o fetę mistrzowską dla kibiców z Łazienkowskiej, przedstawiciel warszawskiego klubu powiedział, że wciąż rozważanych jest kilka możliwości. Legia, jak dodał, szuka najlepszego rozwiązania, aby jak najwięcej kibiców wzięło udział w tym wydarzeniu.