Ebadipour związał przyszłość z PGE Skrą Bełchatów

Siatkówka
Ebadipour związał przyszłość z PGE Skrą Bełchatów
fot. CyfraSport

Irańczyk Milad Ebadipour w nowym sezonie ekstraklasy siatkarzy nadal będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów. 24-letni przyjmujący przedłużył kontrakt z drużyną mistrzów Polski.

Reprezentant Iranu do zespołu z Bełchatowa dołączył przed rokiem. Stał się jego podstawowym zawodnikiem i miał duży wpływ na odzyskanie po czterech latach przez PGE Skrę złotego medalu mistrzostw Polski. W rozgrywkach ekstraklasy zdobył 345 punkty, a w Lidze Mistrzów - 70.
 
"To był dla mnie długi, ale niesamowity sezon. Nauczyłem się wielu nowych rzeczy i znalazłem tutaj przyjaciół. Lubię Polskę, jest dla mnie drugim krajem, a PGE Skra jest jednym z najlepszych klubów na świecie i gra w tej drużynie, to dla mnie wielka przyjemność" - powiedział po przedłużeniu umowy Ebadipour cytowany na internetowej stronie klubu.
 
Włoski szkoleniowiec bełchatowian Roberto Piazza chwalił nie tylko siatkarskie umiejętności Irańczyka, ale - jak podkreślił - "na boisku to prawdziwy wojownik".
 
Wcześniej PGE Skra ogłosiła pozyskanie środkowego Jakuba Kochanowskiego (ostatnio Indykpol AZS Olsztyn) oraz atakującego z Estonii Renee Teppana (Trentino Volley). Odeszli zaś serbski środkowy Srecko Lisinac (do Trentino) i atakujący Szymon Romać. Z podstawowych graczy obowiązujące kontrakty mają m.in. kapitan Mariusz Wlazły, środkowy Karol Kłos, rozgrywający Grzegorz Łomacz, libero Kacper Piechocki.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze