"Juras" pierwszym gościem "Projektu Wojownik"

Sporty walki
"Juras" pierwszym gościem "Projektu Wojownik"
fot. Materiały prasowe

Łukasz "Juras" Jurkowski będzie pierwszy gościem "Projektu Wojownik" i poprowadzi zajęcia z mieszanych sztuk walki (MMA) dla żołnierzy - weteranów. Inauguracja projektu odbędzie się 25 maja br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

- Jestem pierwszym Jurkowskim od pokoleń, który nie nosi munduru - żartuje Juras. - Mam bogate wojskowe tradycje rodzinne dlatego uważam, że nie mogło mnie zabraknąć przy tym projekcie. Cieszę się, że będę mógł coś zrobić dla naszych weteranów - podkreśla zawodnik MMA. W przyszły piątek poprowadzi pierwsze zajęcia, w których wezmą udział weterani, weterani poszkodowani, a także inni żołnierze, m.in. instruktorzy wychowania fizycznego. Na koniec zajęć, razem ze st. kpr. Tomaszem Rożniatowskim, weteranem poszkodowanym podczas operacji w Afganistanie podzielą się swoimi sposobami na motywację w sporcie i w służbie.

 

"Juras" zaczynał od treningów taekwondo osiągając wiele sukcesów w tej dyscyplinie. Od 2003 roku rozpoczął treningi brazylijskiego jiu-jitsu, co otworzyło mu drogę do występów w zawodach MMA. W 2004 roku wygrał pierwszy turniej KSW. W tym samym roku zwyciężył Puchar Świata w taekwondo, który odbywał się w Orlando w Stanach Zjednoczonych. Jest komentatorem sportowym, blogerem oraz wielkim fanem i spikerem Legii Warszawa.

 

***

 

Celem "Projektu Wojownik" jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną szczególnie dla wojskowych. "Projekt Wojownik" polega na organizowaniu raz w miesiącu zajęć edukacyjno-sportowych dla żołnierzy weteranów misji poza granicami kraju, weteranów poszkodowanych, instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

 

Zajęcia będą polegały na seminariach (treningach) z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts), które będą prowadzić czołowi polscy zawodnicy walczący w najlepszej na świecie federacji UFC (Ultimate Fighting Championship), czołowej europejskiej federacji KSW (Konfrontacja Stylów Walki) oraz mistrzowie innych federacji. Szkoleni dowiedzą się także o sporcie jako metodzie radzenia sobie ze stresem, o prawidłowym żywieniu w sporcie oraz będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

 

Projekt zawita do dużych garnizonów: Warszawa, Giżycko, Gdynia, Szczecin, Świętoszów, Łask, Rzeszów oraz Kraków gdzie będą zaproszeni do udziału weterani z najbliższych jednostek wojskowych.

 

Patronat honorowy nad "Projektem Wojownik" objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a organizatorem i pomysłodawcą jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Po raz kolejny weteranów wspiera Dominik Grabowski znany jako Doniu (członek zespołu Ascetoholix), raper z Poznania, który wraz z weteranem poszkodowanym w Afganistanie st. kpr. Rożniatowskim napisał i nagrał piosenkę, która będzie promować projekt.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze